Twitter kısıtlı özelliğini diğer kullanıcılara açıyor


06 Ağustos 2020 Perşembe 17:00
Twitter kısıtlı özelliğini diğer kullanıcılara açıyor

Twitter tweetlere yanıt vermeyi kısıtlama özelliği olarak da adlandırılabilecek özelliğini nihayet diğer kullanıcılar için sunuyor. Hatırlarsanız bu özellik ilk olarak mayıs ayında çok daha sınırlı sayıda kullanıcı ile test edilmişti. Şimdi ise Twitter, tüm iOS kullanıcıları için tweet yanıtlarını sınırlamayı açıyor. Twitter’ın iOS uygulamasında yapılan yeni bir güncelleme, tüm kullanıcıların tweetlerine kimlerin yanıt verebileceğini sınırlamasına olanak tanıyor.

Twitter tweetlere yanıt vermeyi kısıtlama özelliği

App Store’daki güncellemede ise: “Mayıs ayında, tam olarak istediğiniz kişiyle sohbet etmenin yeni yolunu test ettik, şimdi ise bunu artık daha fazla kullanıcıya ulaşıyor. Böylece daha anlamlı değişiklikler oluşturabilirsiniz” diyor.

Özelliği kullanmak için öncelikle iOS kullanıcısı olmanız gerekiyor. Eğer iOS kullanıcısıysanız, yeni güncellemeyi yapmak yeterli. Kullanıcılar bir tweet atarken; herkes cevap verebilir, sadece takip ettikleri kişiler cevap verebilir ve sadece bahsettikleri insanlar cevap verebilir gibi üç seçenek ile karşılaşacak. Kullanıcılar istedikleri seçeneğe tıklayarak , hangi kişilerin cevap vereceğini seçmiş oluyor.

Twitter tweetlere yanit-vermeyi-kisitlama-00

Söz konusu özellik, Twitter’ın son aylarda yaptığı ilginç değişikliklerden bir tanesi oldu. Özelliğin şu anda Twitter’ın Android uygulamasının kullanıcıları tarafından da kullanılabilir olup olmadığı veya tüm Twitter web kullanıcıları tarafından ne zaman kullanılabilir olacağı net değil ancak kesin bir şey varsa o da iOS kullanıcılarının son güncelleme ile bu özelliği kullanabildiği.

Hatırlarsanız, daha dün Twitter, paylaştığı yeni bir blog yazıyla birlikte güvenlik açığının da olduğu itirafını yapmıştı. Twitter Android açığı ile tedirgin etmişti.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Twitter kısıtlı özelliğini diğer kullanıcılara açıyor”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Daha dur asıl mesele daha çözülmedi. Paşa paşa Türkiye ye temsilci de gönderecek. Kanuna, kurallara uyacak. Ne diyorsak yapacak. Saygılı,efendi olacak. Söz dinleyecek. Eski Türkiye yok artık.

" Twitter kısıtlı özelliğini diğer kullanıcılara açıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter kısıtlı özelliğini diğer kullanıcılara açıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter kısıtlı özelliğini diğer kullanıcılara açıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor! Galaxy S20 FE kutusundan çıkıyor!
 2. 2 Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları! Windows'tan Mac'e geçenlere hayat kurtaran ipuçları!
 3. 3 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı! 49 TL'lik bileklik bu sefer şaşırttı!
 4. 4 Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik! Telefonu anahtara çeviren uygulama denedik!
 5. 5 SDN ofisinde büyük talihsizlik! SDN ofisinde büyük talihsizlik!
 6. 6 Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde! Efsane ötesi: Xiaomi Mi 10 Ultra elimizde!
 7. 7 Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış! Samsung Galaxy S20 FE'ye ilk bakış!
 8. 8 Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme! Asus Expertbook B9450 dizüstü bilgisayar inceleme!
 9. 9 Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme! Monster Aryond A27 V1.1 Gaming Monitör inceleme!
 10. 10 Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik! Takipçimize Galaxy Note20 Ultra hediye ettik!