Twitter konum ekleme özelliği kalkıyor


19 Haziran 2019 Çarşamba 09:15
Twitter konum ekleme özelliği kalkıyor

Twitter konum ekleme özelliği konseptine bir değişiklik yapılma kararı alındı. Bu bağlamda, destek hesabından bu konuyla alakalı bir açıklama yapan sosyal medya platformu, atılan tweet mesajlarında bulunan “yer (konum) etiketleme” seçeneğini kısmen kaldırıyor. Buradan hareketle, Twitter kamera özelliği ile çekilen görüntülerde bu seçenek aktif olmaya devam edecek.

Twitter konum ekleme özelliği doğru kullanılmıyor!

Markanın destek hesabından atılan tweet, aslında, bütün meseleyi özetliyor: “Çoğu kişi, Twitter’da mesaj veya fotoğraf atarken bulunduğu konumu doğru bir şekilde etiketlemiyor. Bu yüzden, Twitter üzerinden edindiğiniz mesajlaşma ve paylaşım deneyiminizi basitleştiriyoruz. Twitter’ın güncellenmiş olan kamera özelliği ile konumunuzu etiketlemeye devam edebileceksiniz. Bu özellik, olay yerinde yaşadığınız anları paylaşmak adına kullanışlıdır.”

Twitter'da konum paylaşımı nasıl yapılır

Twitter kullanıcıları, “gizlilik ve güvenlik” menüsü üzerinden konum paylaşımı özelliğini kapatabilirler. Konum ayrıntılarınızı paylaşmak istemiyorsanız, hâlâ Twitter’ın kamerası için mevcut olan bu fonksiyonu kapattığınızdan emin olmalısınız.

Twitter konum ekleme özelliği

Peki bundan sonra Twitter konum paylaşımı nasıl yapılacak?

Twitter konum paylaşımı, oldukça kolay bir sisteme sahiptir. Eğer Twitter’ın kamera yazılımını kullanmıyorsanız ve yer paylaşımlarınızı başka bir şekilde yapıyorsanız, Foursquare veya Yelp gibi servisleri kullanmalısınız. Bu iki servisi de kullanmıyorsanız, hashtag (etiket, iliştiri) ile konumunuzu belli edebilirsiniz.

Ayrıca diğer platformlarda konum nasıl atılır öğrenmek için hemen tıklayabilirsiniz.
yazarEge ERKEK

İlk olarak 2006 yılında forumlara adımını atan içerik üreticisi, 2011 yılında başladığı yazarlık ve editörlük macerasının son durağı olan Shiftdelete.net adına dersini çalışıyor, emek veriyor ve okuyucularını severek işini yapıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter konum ekleme özelliği kalkıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter konum ekleme özelliği kalkıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter konum ekleme özelliği kalkıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "