Okunma

Twitter kronolojik sıralama geri dönüyor!


18 Eylül 2018 Salı 15:49
Twitter kronolojik sıralama geri dönüyor!

140 karakterlik yolculuğunu 280 karakterle genişleten Twitter, kullanıcıların isteklerine kulak vermeye devam ediyor. Rahatsız edici tweet’ler konusunda ya da yazılmış bir tweet’i düzenleme konusunda henüz bir adım atmamış olsa da, Twitter kronolojik sıralama için kapılar ardında kadar açılmış durumda.

Yaklaşık üç yıl önce ortaya konan, beğenilen ve retweet edilen içeriklerin sıralamada öne geçtiği sistem yerine isteyen kullanıcılara son yazılan tweet’lerin başta gözüktüğü standart sıralama sistemi seçeneğinin verileceği ifade edildi.

Twitter

Normalde en iyi tweetleri öncelikli gösteren algoritmayı kullanmak istemeyen kullanıcılar bu özelliği kapatabiliyordu. Fakat kronolojik sıralamaya dönmek istediğinizde bazı problemlerle karşılaşmanız söz konusuydu.

Twitter Yetkilisinden Konuyla İlgili Açıklama Geldi

Şirket yetkilisi Kayvon Beykpour “Kullanıcıların hangi tweetleri öncelikli olarak görüntülemek istedikleri konusunda çalışıyoruz. Son tweetleri sayfalarının başında görmek isteyen kullanıcılar için bunu kolaylaştıracağız.” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Eski dizilimi daha çok benimsemiş olan kullanıcılar için bu açıklamanın yüreklere bir nebze su serptiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Peki, siz zaman çizelgesinde öncelikli olarak en iyi tweetleri mi yoksa son tweetleri mi tercih ediyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Twitter kronolojik sıralama geri dönüyor!”

  1. Anonim dedi ki:

    Doğrusu bu. bazen geçmiş geçmişte kalıyor ama son nerede onu bilemiyoruz. Ben sırf bu yüzden başka programlar kullanıyordum Talon ve flamingo gibi, twitterın orjinal programı yerine.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Son tweetler tabiki hangi tweetin iyi olduğuna kim karar veriyor. Çok beğeni alan bir çok tweet saçma sapan. Sırf birileri beğendi diye tweet beğenen z kuşağı. Anlamasa da anlamış gibi davrananlar mı. Ben istediğim kişileri takip ediyorum zaten bırakında hangisinin iyi olduğuna da biz karar verelim. Twitter değil

" Twitter kronolojik sıralama geri dönüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter kronolojik sıralama geri dönüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter kronolojik sıralama geri dönüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "