Twitter kullanıcıları için bu sefer de ”sesli DM” dönemi


24 Eylül 2020 Perşembe 23:30
Twitter kullanıcıları için bu sefer de ”sesli DM” dönemi

Twitter haziran ayında iOS kullanıcıları için sesli tweetleri kullanıma sunduktan kısa bir süre sonra, insanların doğrudan mesajlar yoluyla sesli mesaj kaydetmesine ve göndermesine izin verme fikrini deniyor. Bu noktada mesajlaşma uygulamalarında aktif olarak kullanılan ve pek çok sosyal ağda da kullanılan bu özellik Twitter için de gelebilir. Twitter sesli DM özelliği test ediliyor.

Twitter sesli DM özelliği ilk olarak Brezilya’da 

Bilindiği kadarıyla yeni test edilen özellik ilk olarak Brezilya’daki kullanıcılara sunulacak. Twitter, ‘’İnsanların kendilerini Twitter’da hem halka açık hem de özel olarak sohbetlerde nasıl ifade edecekleri konusunda daha fazla seçenek istediğini biliyoruz.’’ diyor ve bu noktada özelliği kullanıcılara kısa sürede sunmak istiyor.

Bu özellik , ilk olarak birkaç hafta önce Matt Navarra tarafından test aşamasında olduğu paylaşılarak duyurulmuştu. Daha sonra yazılım geliştiricisi Alessandro Paluzzi tarafından Twitter kodunda bulunmasının ardından Ağustos ayından bu yana söylentilerde bu özellik ortaya çıktı.

Belirtildiği gibi, sesli mesajlar 20 saniye uzunluğunda kısıtlanmış olacak ve alınan mesajları kontrol etmek için basit bir oynat / duraklat düğmesine yer verilecek. Twitter ekibi, sesli mesaj göndermeyi Twitter sohbetlerinin daha doğal bir parçası haline getirmek için tasarladığını söylüyor. Ayrıca, bu özelliğin getireceği kaçınılmaz kötüye kullanım için bir mesaj bildirme özelliği de bulunuyor.

Bütün kullanıcılar için sunulup sunulmayacağı ise henüz belirsizliğini koruyor.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter kullanıcıları için bu sefer de ”sesli DM” dönemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter kullanıcıları için bu sefer de ”sesli DM” dönemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter kullanıcıları için bu sefer de ”sesli DM” dönemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  2. 2 14:45'de Huawei Mate 40 serisi canlı yayınındayız! 14:45'de Huawei Mate 40 serisi canlı yayınındayız!
  3. 3 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  4. 4 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  5. 5 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  6. 6 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  7. 7 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  8. 8 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  9. 9 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  10. 10 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!