Twitter, kural ihlali nedeniyle bir grubu daha yasakladı


13 Şubat 2021 Cumartesi 21:17
ABONE OL
Twitter, kural ihlali nedeniyle bir grubu daha yasakladı

Sosyal medya platformu Twitter, sağcı aktivist bir grup olan Project Veritas‘ı yasakladı. Şirket, ayrca kurucunun hesabını da geçici olarak kilitledi.

Twitter, bir kez daha kurallarını ihlal ettiği gerekçesi ile bir gruba karşı önlem aldı. Ancak bu sefer koşulların farklı olduğu belirtiliyor. New York Times‘ta yer alan bilgiye göre sosyal medya şirketi, sağcı aktivist grup Project Veritas‘ı, sosyal ağın özel bilgilerinin paylaşılmasına karşı politikasını “tekrarlayan ihlaller” nedeniyle yasakladı.

Twitter, bir kez daha önlem aldı

Twitter, bir Project Veritas çalışanının Facebook yöneticisi Guy Rosen‘i evinin önünde kızdırdığı videolarla politikaya ters düştüğünü bildirdi. Ayrıca şirket Project Veritas’ın kurucusu James O’Keefe de ihlal eden tweetleri silene kadar geçici olarak engellendi.

Ancak grup, videoların özel bilgileri paylaşmadığını ve haberleri çekmeyeceğini savunuyor. O’Keefe, Times’a verdiği demeçte, “gizliliği ihlal etmiyorsa içeriği kaldırmak mantıksız olur” dedi ve Veritas’ın Twitter’ın hamlesine itiraz ettiğini belirtti.

 

Medyada yer alan bilgilere göre Project Veritas, tarihi boyunca defalarca sorun yaşadı. Örgüt, medyadaki ve sol örgütlerdeki yolsuzluğu ortaya çıkardığını iddia ediyor. Ancak, dezenformasyon yaymak ve hedefleri suç işlemeye veya yalanları paylaşmaya zorlamakla suçlanıyor.

Özellikle O’Keefe, bazı olaylar yüzünden hüküm giydi. Ek olarak hatırlayacağınız üzere Twitter, son yıllarda Yemin Muhafızları ve QAnon da dahil olmak üzere çok sayıda sağcı grup ve bireyden gelen yanlış bilgi, şiddet çağrıları ve tehdit iddialarına karşı çıktı.

Son olarak Veritas’ın yokluğunun, onu ve destekçilerini, Parler ve Gab gibi alternatif sosyal ağlara yönlendirebileceği düşünülüyor.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
13 gün önce

Twitter uçuyor

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
13 gün önce

Twiter bir yerine birşey arıyor

" Twitter, kural ihlali nedeniyle bir grubu daha yasakladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter, kural ihlali nedeniyle bir grubu daha yasakladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter, kural ihlali nedeniyle bir grubu daha yasakladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Nalet Bebe ile Honda E'de PlayStation 5 oynadık! Nalet Bebe ile Honda E'de PlayStation 5 oynadık!
  2. 2 iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık? iPhone 12 mini UKT! - 2 ayda neler yaşadık?
  3. 3 Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme! Xiaomi Hutt akıllı cam temizleme robotu inceleme!
  4. 4 İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40! İşte yeni efsane: Xiaomi Redmi K40!
  5. 5 Ortalığı karıştıran Erzurum oyununu oynadık Ortalığı karıştıran Erzurum oyununu oynadık
  6. 6 4 telefonun bataryası karşı karşıya! Birinci kim? 4 telefonun bataryası karşı karşıya! Birinci kim?
  7. 7 Redmi Note 9 Pro vs POCO X3 NFC karşılaştırma Redmi Note 9 Pro vs POCO X3 NFC karşılaştırma
  8. 8 Xiaomi Mibro Air akıllı saat kutusundan çıkıyor! Xiaomi Mibro Air akıllı saat kutusundan çıkıyor!
  9. 9 Sıfır Bir filmini projeksiyonda izledik! Sıfır Bir filmini projeksiyonda izledik!
  10. 10 Ne olacak bu ekran kartlarının hali? Ne olacak bu ekran kartlarının hali?