Okunma

Twitter Kuşunun İsmini Biliyor musunuz?


04 Mart 2012 Pazar 16:38
Twitter Kuşunun İsmini Biliyor musunuz?

Sanal dünyanın sosyalliğini sağlayan en önemli sitelerden birisi de Twitter. 140 karakter ile ünlüler dahil birçok kişiyle iletişime geçmenizi sağlayan platformun simgesi ise mavi bir kuş.

Logonun ne anlama geldiği hakkında kimi yorumlar mevcutken asıl bilinmeyen nokta maskotun isminin olup olmadığıydı. Geçenlerde ekip üyelerinden Ryan Server‘ın profilindeki mesajda “Kuş Larry” logosunun zaman içindeki değişimini anlattığı sunumdan bahsetmesiyle simgenin adının Larry olduğu ortaya çıktı.

Ancak isim sanılanın aksine Larry Page’den değil Boston Celtics‘in efsane oyuncusu Larry Bird‘den geliyor.

Aslında mavi kuşun isminin Larry olduğundan daha önce de bahsedilmişti. 2011’in Mart ayında kullanıcılardan güzel bir kuş logosu çizmelerini isteyen Twitter, bunu #sketchLarry etiketiyle gündem konularına taşımıştı. Ancak o zamanlar çoğu kişi Larry’nin ne anlama geldiğini anlamamıştı.

:: Twitter logosunun ismini biliyor muydunuz?
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Twitter Kuşunun İsmini Biliyor musunuz?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Selman EROL sen ölme emi çok yaşa:)

  2. Selman EROL dedi ki:

    Larry Bird ne alaka anlayamadım. Türkiye’de yapılsa öyleyse Kuşum Aydın olurdu.

  3. SDN Okuru dedi ki:

    Twitter nede facebook hesabım var çok mutluyum :)))

" Twitter Kuşunun İsmini Biliyor musunuz? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Kuşunun İsmini Biliyor musunuz? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Kuşunun İsmini Biliyor musunuz? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "