Okunma

Twitter Microsoft Google Üçgeni!


11 Ekim 2009 Pazar 10:15
Twitter Microsoft Google Üçgeni!

Dünyaca ünlü mikro blog sitesi Twitter, bazı konularda Google ve Microsoft‘a akıl danışıyor olabilir mi? Görünüşe göre öyle. Tıpkı Facebook gibi, milyonlarca kullanıcıya ulaşmak isteyen Twitter, bu amacına ulaşabilmek için dünya devi firmalarla görüşmelere başlamış bile. İddialara göre Twitter yetkilileri, Microsoft yetkilileri ile beyin fırtınası gerçekleştirip, fikir teatilerinde bulunuyor. Bir başka deyişle fikir alışverişi yapıyorlar.

Google‘ın rolü de Microsoft’tan farklı değil. Farklı bir bakış açısına sahip olmak isteyen Twitter yetkililerinin, Google yetkilileriyle de görüştükleri iddia edildi. Bu sayede bilişim dünyasının iki zıt firması, Twitter ile fikir paylaşımı yapmış oldu. Bunun sonuçları ise şüphesiz ilgi çekici olacaktır.

:: Sizin firmanız olsa hangisine danışırdınız? Microsoft’a mı, Google’a mı? Yoksa başka bir firmaya mı?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Twitter Microsoft Google Üçgeni!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bilişim dünyasının iki zıt firması mı? Pardon ama ortak paydaları “tekelleşme” olan iki firma nasıl “zıt” olarak addedilebiliyor?

" Twitter Microsoft Google Üçgeni! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Microsoft Google Üçgeni! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Microsoft Google Üçgeni! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "