Okunma

Morgan Freeman Öldü mü?


17 Aralık 2010 Cuma 12:30
Morgan Freeman Öldü mü?

Bugün Twitter üzerinde yayılan bir haber dünya çapındaki sayısız sinemaseveri yasa boğdu. Micro blog sitesinde bir anda en çok yayılan bu habere göre ünlü oyuncu Morgan Freeman’ın cesedi bulunmuştu.

İnsanlar olayın gerçekliğini araştırırken, CNN‘in web sitesinde Twitter kaynaklı bu haberin yayılmasıyla birlikte sinema dünyası bir üstadı kaybetmenin acısını yaşadı.

Normalde ölen bir ünlünün ardından yaşanan mesajlaşmalar ve anma çalışmaları devam ederken, CNN bir özür yazısı yayınlayıp durumun gerçek olmadığını belirtti.

Kısa süre sonra ölüm haberinin aslında bir Twitter şakası olduğu çeşitli haber sitelerinde yer aldı. Birkaç saat içerisinde Freemen hayranları hem üzüntüyü hem de sevinci aynı anda yaşadı.

 

 

Gerçek Ortaya Çıkana Kadar Yas Tutuldu

Bu ilginç durum sosyal ağ sitelerinin elindeki gücü de gözler önüne seriyor. Ünlülerin, Twitter‘ı özel basın odaları gibi kullanmaları özellikle hızlı haber yapmanın önemli sayıldığı internet gazeteciliği için iyi bir kaynak oluşmasını sağladı.

Ancak, hızlı haber vermek isteyen web siteleri artık olayları doğrulama gereği duymuyor. Şirketlerin bile kendi web sitelerinden önce duyuru yapmaktan çekinmediği sosyal ağ hesapları, kötü niyetli insanların elinde kriz çıkartacak kadar güçlü.

:: Sosyal ağ sitelerinin bir haber kaynağı olmasını doğru buluyor musunuz?

 
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Morgan Freeman Öldü mü? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Morgan Freeman Öldü mü? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Morgan Freeman Öldü mü? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "