Okunma

Twitter, Müzik İşine mi Giriyor?


15 Haziran 2016 Çarşamba 07:30
Twitter, Müzik İşine mi Giriyor?

Twitter’ın geçtiğimiz günlerde, 2013 yılından bu yana en düşük borsa rakamını görmesi, şirketin piyasadaki yerini kaybetmeye başladığı iddialarını beraberinde getirmişti.

Popüler sosyal medya uygulaması Twitter bu bağlamda, reklam gelirlerinde yaşadığı düşüşü arttırmak için girişimlerine devam ediyor.

Twitter, SoundCloud’a yatırım yapıyor

Twitter Inc. Reuters’da yer alan habere göre, Berlin merkezli müzik platformu SoundCloud’a yönelik olarak 70 milyon dolar değerinde yatırım yapacağını açıkladı.

Finansal detaylarla ilgili henüz bir ayrıntı vermeyen Twitter, 70 milyon dolarlık yatırım sonrasında iki şirketin bütünleşerek çeşitli çalışmalara yer verebileceğini belirtti.

Twitter CEO’su Jack Dorsey konuyla ilgili yaptığı açıklamada, bu yılın başlarında kendi yaratıcıları ile SoundCloud yetkilileri arasında attıkları adımın, artık gerçekleştiğini dile getirdi.

Twitter daha önceki süreçte 2013 yılında, uygulama içerisinde müzik tabanlı bir girişimde bulunmuş; fakat şirketin girişimi başarısızlıkla sonuçlanmıştı.

16-06/15/indir-4.jpg

2007’de İsveç’in Başkenti Stockholm’de kurulan SoundCloud, günümüzde Berlin merkezli olarak çalışmalarına devam ediyor.

Kullanıcıların Web 2.0 üzerinden müzik ve ses dosyalarını ücretsiz olarak dinlemelerini, indirmelerini sağlayan SoundCloud, 2014 rakamlarına göre 175 milyon tekil kullanıcı bulunduruyor.

:: Twitter’ın müzik tabanlı SoundCloud uygulamasına yaptığı 70 milyon dolarlık yatırım hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarAta Ateş

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nde okuyan Ata; teknoloji, müzik, film ve popüler kültür yazılarıyla SDN’de kariyerine devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Twitter, Müzik İşine mi Giriyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Apple ve Spotify'a Rakip Geliyor

" Twitter, Müzik İşine mi Giriyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter, Müzik İşine mi Giriyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter, Müzik İşine mi Giriyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "