Android için Twitter artık çok daha işlevsel!


13 Temmuz 2018 Cuma 11:00
Android için Twitter artık çok daha işlevsel!

Twitter, geçtiğimiz Mayıs ayında Android uygulamasında bir takım değişikliklere gideceğinin sinyallerini vermişti. Bunlardan en dikkat çekeni, kullanıcıların daha rahat gezinebilmeleri için uygulamanın altına yerleştirilen navigasyon barı oldu.

Bu kapsamda Android için Twitter uygulamasının alt kısmına bir navigasyon barı eklendi. Bu sayede kullanıcıların tüm sekmeler arasında hızlı ve kolay bir şekilde gezinebileceği belirtiliyor. Ancak, bu değişiklik ile kaydırarak geçiş kayboluyor.

Yani artık Twitter uygulamasında, ana ekran, arama, bildirimler ve mesajlar gibi sekmeler arasında kullanıcılar parmağını kaydırarak geçiş yapamayacak.

Twitter navigasyon çubuğu kullanıma sunuluyor!

Navigasyon çubuğu sayesinde özellikle 18:9 formatında ekrana sahip olan telefonlarda, kullanıcıların parmağını üst kısıma ulaştırmak için çabalamasına gerek kalmayacak. Ayrıca, navigasyon barının rengi değiştirildi. Gece modunun açık veya kapalı olmasına bağlı olarak renk beyaz ve mavi arasında değişiyor.

Twitter navigasyon çubuğu

Navigasyon çubuğu sunucu tarafında yapılan değişiklik ile kademeli bir şekilde kullanıma sunuluyor. Yani, bu değişikliği cihazınızda görebilmeniz için herhangi bir güncelleme yüklemenize gerek yok, sadece bir süre beklemeniz gerekiyor.
yazarMehmet Ali Ertunç

1997 yılında Hatay’da doğdu. İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitimine devam ederken, 2015'den bu yana ShiftDelete.Net'te çalışıyor. Yazılım geliştirmenin yanı sıra, savunma sanayi ve havacılıkla ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
4 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
MrKonyar
MrKonyar
2 yıl önce

Navigasyon çubuğunun yeri hariç değişiklik yok. Renk zaten eskiden de aynıydı ve uygulama hızlı ve stabildi şimdi daha kullanışlı olmuş navigasyon çubuğuyla

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Androidde her şey zaten daha işlevsel.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 yıl önce

Benim telefona neden daha gelmedi

Twittercı
2 yıl önce

uygulama leş hale geldi. 18:9 rahat etsin diye diğer boyuttaki telefonlar kötüleştirildi. uygulamada elimi yukarı çıkarmadan sağ sol yaparak menülerde gezebiliyordum ancak şimdi tek tek tıklamam lazım ve bu hiç iyi değil. hiç mi ux çalışanı yok bu şirketin anlamıyorum

" Android için Twitter artık çok daha işlevsel! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Android için Twitter artık çok daha işlevsel! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Android için Twitter artık çok daha işlevsel! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor
  2. 2 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  3. 3 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  4. 4 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  5. 5 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  6. 6 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  7. 7 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  8. 8 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  9. 9 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  10. 10 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme