Okunma

Twitter sahte hesap temizliği yaptı!


11 Kasım 2018 Pazar 12:00
Twitter sahte hesap temizliği yaptı!

Popüler sosyal medya ağlarından Twitter, sahte hesap konusunda en tahammülsüz şirketlerden birisi. Şirket, pek çok nedenden dolayı sahte hesaplar üzerinde bir listeme yapıp, belirli periyotlar halinde bu hesapları siliyordu. En son temizliği Temmuz ayında yapan Twitter, geçtiğimiz günlerde yeni bir temizlik yapmış gibi gözüküyor.

Takipçi sayılarında dikkat çeken düşüşler bulunuyor!

Son günlerde Twitter’da kullanıcılar, takipçi sayılarında anlık ve dikkat çeken düşüşler yaşadığını dile getirdi. Özellikle sahte takipçilerden oluşan hesapların, takipçi sayıları oldukça ciddi boyutlarda düşmüş durumda. Temmuz ayında yapılan temizlik sonrası Twitter, bir sorundan dolayı bazı hesapların yanlışlıkla silindiğini belirterek tekrar kullanıma açmıştı.

sahte hesap

Reklam sahtekarlığı araştırma şirketi olan ‘Social Puncher‘ın yaptığı araştırmaya göre, Temmuz ayındaki temizlik sonrası yüksek kitleli profillerde giden takipçilerin yaklaşık üçte biri geri gelmişti. Yapılan açıklamanın devamında ise, geçtiğimiz Cuma günü bu kullanıcıların tekrardan kaybolduğu belirtildi. Elon Musk da bu silinmeden etkilenen profillerden birisine sahip. Takipçi sayısı 23 milyon olan Elon Musk, son birkaç gün içerisinde 20.000 takipçi kaybettiğini belirtti. Musk’ın takipçi satın alması pek muhtemel değil, ancak takipçi satın alarak hesabını yönetenlerin daha küçük sayılara alışması gerekiyor.

Sizin hesabınızda takipçi düşüşü bulunuyor mu? Yorumlara bekliyoruz.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Twitter sahte hesap temizliği yaptı!”

  1. murat dedi ki:

    evet benden 20 kisi silindi, gulmeyin ciddiyim

" Twitter sahte hesap temizliği yaptı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter sahte hesap temizliği yaptı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter sahte hesap temizliği yaptı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "