Okunma

Twitter Şakacısı Cezadan Kurtulamıyor!


11 Kasım 2010 Perşembe 19:30
Twitter Şakacısı Cezadan Kurtulamıyor!

Ocak 2010’a dönelim: South Yorkshire’da oturan sivri zekalı kullanıcı Paul Chamber, Twitter hesabında “Robin Hood havaavalanı aptalca bir nedenden ötürü kapalı. Yetkililere bir hafta süre tanıyorum. Eğer gerekli işlemler yapılmazsa, havaalanını bombayla uçururum.” şakasını yaptı.

 

Bu tür şakalara karşı hoşgörülü olmasıyla tanınmayan İngiliz yetkililer, Ocak ayında Paul Chamber’ı yakaladı ve 48 saat boyunca nezarete attı. Mahkeme sonucunda Chamber’ın 1000 sterlin (yaklaşık 2300 TL) ödemesi ve benzer bir eyleme kalkışması halinde hapis yatması kararlaştırıldı. Temyize götürülen dava, Chambers’ın lehine gelişmedi ve 2000 sterlin daha para cezası ödemesine hükmedildi.

:: Sizce ceza yerinde mi? Konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarBarış Terun

Geçmişte pek çok bilişim ve otomobil dergisinde çalışan Barış, Psikoloji Yüksek Lisansı'nı bitirdikten sonra tüm mesaisini, büyük bir zevkle ShiftDelete.Net'e ayırıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter Şakacısı Cezadan Kurtulamıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Şakacısı Cezadan Kurtulamıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Şakacısı Cezadan Kurtulamıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "