Okunma

Twitter ‘Satın Al’ Butonu Nasıl Çalışıyor?


09 Eylül 2014 Salı 05:00
Twitter ‘Satın Al’ Butonu Nasıl Çalışıyor?

Mikro blog platfromu Twitter’ın yeni ‘Buy’ yani Satın Al butonu üzerinde çalıştığı gizli olmayan bir bilgiydi. Şirketin bu konudaki çalışmaları artık son evresine getirdiği açıklandı. Twitter tarafından yayınlanan son video, satın al butonunun nasıl çalıştığını gösteriyor.

Oldukça kolay görünen çalışma prensibi, Twitter hesapları üzerinden atılan Tweet’lerde bir ürünün satışa çıkarılması ve paylaşımda satın alma butonunun gömülü olmasıyla başlıyor. Kullanıcı, birkaç adımda bahsi geçen ürünü satın alabiliyor. Bu konuya ilişkin yayınlanan video aşağıda:

 

Halka açık testlerine başlanan yeni Twitter hamlesi ile yakın zaman içinde Türk kullanıcılar da karşılaşabilir. Bir dizi işlemle öncelikle mobil ödeme sistemi olan Stripe’a üye olunması gerekecek. Twitter’ın bu projedeki ortağı olan Stripe üzerinden altyapı sağlanıyor.

Gelişmenin özellikle büyük kitleler tarafından takip edilen sanatçıların giysi gibi ürünlerinin satışında önemli bir kanal olması bekleniyor. Ayrıca Twitter’daki yeni Satın Al butonu, yine çeşitli markaların da sosyal medya üzerinden satış gerçekleştirebilmesi anlamı taşıyor.

Yeni iş olanakları doğabilir 

Kısa vadede ne gibi sonuçları olacağı bilinmese de bu satış kanalının potansiyeli yüksek görülüyor. Şirketlerin sosyal medya ayağında yer alan çalışanların da Twitter üzerinden satış departmanları ile daha da gelişmesi, yeni iş sahalarının açılması gibi bir dizi sonuç da yine olasılıklar arasında.  

:: Twitter’dan alışveriş yapmayı düşünür müsünüz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Twitter ‘Satın Al’ Butonu Nasıl Çalışıyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Açık arttırma sitesine doner sonunda saçmalık

" Twitter ‘Satın Al’ Butonu Nasıl Çalışıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter ‘Satın Al’ Butonu Nasıl Çalışıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter ‘Satın Al’ Butonu Nasıl Çalışıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "