Okunma

Twitter sohbet uygulaması mı yapıyor?


16 Aralık 2016 Cuma 04:00
Twitter sohbet uygulaması mı yapıyor?

Trump’ın, “çok küçük bir şirket” olarak tanımlayıp teknoloji patronları toplantısına davet etmediği Twitter, büyümek için farklı denemeler yapıyor ama sonuç alacak gibi görünmüyor.

Video paylaşım servisi konusunda elindeki güçlü koz olan Vine’ı yanlış kararlarla gözden düşürüp kapatmak zorunda kalan Twitter’ın bu sırada, WhatsApp’a rakip bir mesajlaşma uygulaması geliştirmeye çalıştığı ortaya çıktı.

Hindistan’da geliştirilen özel Twitter uygulaması

Twitter’ın kullanıcıları arasında özel mesaj alıp göndermeyi mümkün kılan DM (Direct Message) özelliğini, ayrı bir mesajlaşma uygulamasına dönüştürmek isteyen Twitter’ın, bu planda başarılı olamadığı ve geliştirme çabalarından vazgeçtiği de şirketten sızan bilgiler arasında yer alıyor.

Twitter’ın Hindistan Bengaluru’daki yazılım ofisi tarafından yürütülen projeden neden vazgeçildiği ise net olarak bilinmiyor. Kullanıcı testlerinden, çoğunlukla olumsuz geri dönüşler alındığını görünce, keskin ve radikal kararları ile tanınan Jack Dorsey’in projeyi ani bir kararla durdurduğu söyleniyor.

Dorsey’in bu mesajlaşma uygulamasını tam anlamıyla bir mesajlaşma uygulaması olarak değil, Reddit veya Slack gibi, içinde haberlerin ve tartışma gruplarının da yer aldığı farklı bir formata oturtmak istediği söyleniyor.

Ancak, Vine örneğinde olduğu gibi, Twitter bunu da başaramamış görünüyor.

Dünya çapında bu kadar büyük etkiye sahip olup da belini doğrultamayan bir şirket olarak Twitter’ın önümüzdeki dönemde, üniversitelerin işletme bölümlerinde, başarısızlık ve basiretsiz şirket yönetimi örneği olarak okutulmasına kesin gözüyle bakabiliriz.

:: Twitter’ın sonu gelmeyen başarısızlık öyküleri hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

 
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Twitter sohbet uygulaması mı yapıyor?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Google bile mesajlaşma uygulaması yaptı ama tutmadı. Twitter da bunu görmüş olacak ki onlar da vazgeçmiş..

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Böyle boş bir yatırım yapmazlar. Whatsapp varken zorunlu messenger varken kimsenin özellikle twitter kullanıcısının farklı bir uygulama daha kullanması hiç mantıklı ve gerekli değil zaten.

" Twitter sohbet uygulaması mı yapıyor? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter sohbet uygulaması mı yapıyor? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter sohbet uygulaması mı yapıyor? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "