Okunma

Twitter Spindle’ı Satın Aldı!


20 Haziran 2013 Perşembe 13:20
Twitter Spindle’ı Satın Aldı!

140 karakter ile başlayıp popülaritesini giderek artıran Twitter, kullanıcılara daha iyi hizmet sunabilmek için çeşitli şirketleri bünyesini katıyor.

Twitter‘ın bu hizmet için almış olduğu son şirket ise Spindle isminde sosyal ağ içeriklerinin tamamını aramaya ve keşfetmeye yarayan bir şirket.

Spindle keşfetmek teması üzerine kurulu bir sistem ve sosyal ağ içerikleri için keşif motoru olarak tanımlanıyor. Sistem bu keşif aramalarını ise kullanıcıların konumuna göre yaparak bölgesel olarak sonuçlar veriyor. Örneklemek gerekirse Spindle sizin konumunuza göre paylaşılan Facebook ve Twitter gibi sosyal ağların içeriklerini size sunarak etrafınızda nelerin olup bittiğini görmenizi sağlıyor.

Spindle sayesinde kullanıcılar o konumdaki paylaşılan içeriklere göre restoran, bar, park, müze, toplantı yerleri, alışveriş yerleri, ilgi çekici mekanlar ve diğer sosyal ağ içeriklerini görebiliyor. Kullanıcılar aynı şekilde kendileri de Spindle üzerinden paylaşım yapabiliyor.

Bu şekilde bir hizmete sahip olan Spindle ile Twitter‘ın ne yapacağı henüz bilinmiyor. Twitter‘ın konum bazlı tweetler ile reklam odaklı olarak kullanacağı düşünülen Spindle, bundan böyle çalışmalarına Twitter’ın San Francisco ofisinde devam edecek.

:: Twitter’ın yapmış olduğu bu satın alma işlemi size kullanıcılara neler sunacak?

 
yazarMustafa Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, boş vakitlerinde fotoğraf çekmektedir. Yazar, farklı yazılımları ve iOS uygulamalarını incelemeyi sevmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Twitter Spindle’ı Satın Aldı!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Bize ne ya

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Güzele benziyor 🙂

" Twitter Spindle’ı Satın Aldı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Spindle’ı Satın Aldı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Spindle’ı Satın Aldı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "