Okunma

Twitter Takipçi Arttırma Yolları


22 Eylül 2015 Salı 20:30
Twitter Takipçi Arttırma Yolları

Türkiye’de en popüler sosyal ağlardan biri olan Twitter‘ı kullanan milyonlarca kullanıcı, daha fazla takipçiye sahip olmak istiyor. Kimi kullanıcılar takipçi hilesi gibi araçlarla zaman kaybederken, kimi kullanıcılar da bu ve benzeri içeriklerde gördükleri önerilere bakarak daha doğal takipçiler kazanmaya çalışıyor. Peki, kullanıcıyı bıkmadan sürekli takip edebilecek doğal takipçileri nereden bulabiliriz? İşte bu ve benzeri soruları yanıtlayan Twittter takipçi arttırma önerileri.

Twitter takipçi arttırma

15-09/22/01-twitter-takipci-arttirma.jpg

Dikkat çeken profil tasarımı

Twitter takipçi arttırma için öncelikle güzel bir profil sayfanız olmalı. Burada profil fotoğrafından kapak fotoğrafına kadar hemen her şeyin birbiri ile uyumlu olması gerekiyor. Örnek olarak ShiftDelete.Net Twitter hesabını aşağıdaki bağlantı ile ziyaret edebilirsiniz.

Doğru zamanda yapılan alakalı paylaşımlar

Twitter takipçi arttırma için dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli şey ise doğru zamanda gönderilen tweetler. Twitter‘da takipçi kazanmak için, göndereceğiniz tweetler birbiri ile alakalı olmalı ve tweetlerinizi çok okunacağı zamanlarda göndermelisiniz.

15-09/22/02-twitter-analytics.png

Hangi zamanda gönderdiğiniz tweeetin daha çok görüntülendiğini görmek için, bir süre istediğiniz zamanlarda tweet göndermeli, sonra aşağıdaki bağlantıdan ulaşabileceğiniz Twitter Analytics sayfasında, hangi saatte gönderdiğiniz tweetin daha çok okunduğuna bakmalısınız. Analytics sonuçlarına göre tweetlerin en çok görüntülendiği saatlerde daha yoğun paylaşım yapabilirsiniz.

Popüler hashtag içerikli paylaşımlar

Twitter‘da hashtagler takipçi kazanabileceğiniz şekilde trend topic listesinde sıralanır. Eğer en popüler hashtagler olan trend topic listesinde, paylaşabileceğiniz şekilde alakalı bir hashtag varsa, bu hashtagi değerlendirin ve o hashtagi kullanarak güzel bir tweet gönderin.

15-09/22/03-twitter-hashtag-counter.jpg

Hashtag kullanımı nasıl olmalı?

Twitter‘daki 140  karakter sınırı ile hashtag kullanımı büyük oranda sınırlanıyor. Biz de alakalı şekilde 2 ya da 3 hashtag kullanımını öneriyoruz. 

Takipçi kazanmak için aktif olun

İster inanın, ister inanmayın, siz aktif şekilde diğer kullanıcıları takip ediyor ya da takip etmeyi bırakıyorsanız, başkaları da aynı şekilde sizleri takip edebilir. Bu nedenle sürekli aynı kişileri takip etmeyin, yeni hesaplara bakarak seveceğiniz paylaşımlar yapan yeni hesapları da takip edin.

15-09/22/twitter-kisayol.png

Farkınızı ortaya koyun

Eğer sizinle benzer paylaşımlar yapan başka hesaplar varsa, daha fazla dikkat çekecek şekilde farkınızı ortaya koyun. Örneğin paylaşımlar birebir aynı olsa bile paylaşımı önce yaparak ya da dikkat çekecek görseller kullanarak öne çıkabilirsiniz.

Takipçilerinize değer verin

Son olarak önereceğimiz şey ise takipçilerinize değer vermeniz. Düşünsenize, bir tweete yorum yapıyorsunuz fakat beklediğiniz cevabı alamıyorsunuz. Bu durum hiçbir kullanıcının hoşuna gitmez ve pek çok kullanıcı bu nedenle hesapları takip etmeyi bırakabilir. Bu nedenle tweetlerinize gelen yorumları dikkate alın.

Sonuç olarak Twitter takipçi arttırma çok kolay bir şey değil ve uzun süreli çalışmalar gerektiriyor. Ancak belirttiğimiz konulara dikkat ederek hızla takipçi kazanmanız mümkün.

:: Twitter’da kaç takipçiniz var?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

12 yorum - “Twitter Takipçi Arttırma Yolları”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Bana atın

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  SDN Okuru 23.09.2015 03:19:43

  Benim 5000+ takipçi var. İsterseniz ben size takipçi arttırma yollarını söyleyeyim
  Buyrun sizi dinliyorum 😊😊😊

 3. SDN Okuru dedi ki:

  43k takipçi var

 4. SDN Okuru dedi ki:

  980 küsür

 5. SDN Okuru dedi ki:

  çok sağol kardeş….

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Benim 5000+ takipçi var. İsterseniz ben size takipçi arttırma yollarını söyleyeyim.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Az olsun öz olsun

 8. SDN Okuru dedi ki:

  İçeriği yazan yazarın 300 küsür takipçisi var. Bilemem artık.

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Panel ile Takipci basilir .. 1000 takipci 5 tl 1000 fav veya rt 10 tl

 10. SDN Okuru dedi ki:

  O kadar uğraşmaya değmez. 10.000 takipçi 10 TL zaten.. 🙂

  1. twitter takipçi hilesi dedi ki:

   Önceden öyleydi, artık öyle değil işler biraz zorlaştı 🙂 ücretsiz için hile yapılması gerekiyor; oda şöyle ki mesela:

" Twitter Takipçi Arttırma Yolları konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Takipçi Arttırma Yolları ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Takipçi Arttırma Yolları ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "