Okunma

Twitter Takipçileriniz Sahte mi? Öğrenin!


14 Ağustos 2012 Salı 21:21
Twitter Takipçileriniz Sahte mi? Öğrenin!

İnternet yaşamı artık sosyal ağlara kaymış durumda. Birden çok servisi tek çatı altında barındırması nedeniyle tercih sebebi olan platformların en gözde isimlerinin başında ise Twitter geliyor.

140 karakter sınırlaması ile kişilerin düşüncelerini yazıya dökmelerini sağlayan servis dünyada olduğu gibi Türkiye’de de aktif olarak kullanılıyor. Değişen sanal dünya oluşumunda ünlü isim ve markaların da oldukça fazla dahil olduğu Twitter, son olarak geliştirdiği yeni etiket sistemi ile borsa bilgilerini canlı canlı aktarmaya başlamıştı.

Diğer taraftan uygulama geliştiricilerin de yeni odağı haline gelen platform için ek servisler ortaya çıkmaya devam ediyor. Bunların bir yenisi “Status People” ekibi tarafından hazırlanan bu hizmet.

Twitter profilinizde sizi takip edenleri detaylı bir incelemeye alan yazılım, yüzdelik oran olarak sahte profilleri gün yüzüne çıkarıyor. Ek olarak takipçileriniz arasında aktif olan ve olmayanlar da yine yüzdelik dilim şeklinde açıklanıyor.

İlgili uygulamaya izin vermeniz durumunda servisi kullanmaya başlayabiliyorsunuz. Üstelik sisteme giriş yaptıktan sonra dilediğiniz kişinin profilini kontrol etmeniz de mümkün.

500 ayrı kayıt üzerinde inceleme yapan hizmetin en büyük eksikliklerinin başında sahte profillerin net olarak yayınlanmaması geliyor. Şimdilik çok fazla bir özelliği olmamasına rağmen güzel düşünülmüş girişim, geliştirilmesi halinde oldukça işe yarayabilir.

Uygulama erişim izninde -benzerlerinde olduğu gibi- adınıza tweet atabileceğini bildiriyor. Her ne kadar şimdilik bir sorun teşkil etmese de gelecek dönemde profilinizde istemediğiniz içeriklerle karşılalabilirsiniz. Bu yüzden sistemi kullandıktan sonra uygulamanın erişim iznini kaldırmanızı tavsiye ediyoruz.

 • İlgili servisi kullanmak için buraya tıklamanız yeterli.

:: Twitter’daki sahte profiller hakkında ne düşünüyorsunuz? Takipçilerinizin yüzde kaçı sahte çıktı?

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

8 yorum - “Twitter Takipçileriniz Sahte mi? Öğrenin!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Bunların hepsi yalan arkadasşalat hepsi fake olan hesabıma bile yuzde 55 diyo

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Fake 6%
  Inactive 26%
  Good 68%

  kötüymüş 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  fake %1

 4. Munez dedi ki:

  Fake 5%
  Inactive 5%
  Good 90%

  Hmm.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Fake
  0%

  Inactive
  7%

  Good
  93%

  hohhh… 😀

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Fake
  2%
  Inactive
  24%
  Good
  74%

  %2 ile kurtarmışm 🙂

 7. trnc dedi ki:

  Fake 3%

  Inactive 17%

  Good 80%

  kim o fake

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Resimde yakışmış ( Bıyıklı mavi kuş )

" Twitter Takipçileriniz Sahte mi? Öğrenin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Takipçileriniz Sahte mi? Öğrenin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Takipçileriniz Sahte mi? Öğrenin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "