Okunma

Twitter troll’ü cinayete mi kalkıştı?


18 Aralık 2016 Pazar 06:05
Twitter troll’ü cinayete mi kalkıştı?

İnternette trollerin ölüm tehditleri göndermelerine alışkındık ancak olay bu defa gerçekten öldürme teşebbüsüne dönüşmüş olabilir. 

Twitter’da hesabı bulunan Vanity Fair dergisinin bir editörü, @jew_goldstein hesabını kullanan Twitter troll’üne, kendisini öldürmeye çalıştığı suçlamasıyla dava açtı.

Epilepsi nöbetini tetikleyecek video ile öldürmeye teşebbüs

Epilepsi hastası olduğu iyi bilinen tanınmış editör Kurt Eichenwald suçlamasında, troll’ün kendisine, epilepsi hastalığını tetikleyecek ve sonu ölümcül bir epilepsi nöbetiyle bitebilecek flaşlı, animasyonlu, epilepsi hastaları için riskli bir video gönderdiğini iddia etti.

Üstelik otomatik oynatma özelliğine sahip animasyonu, hesabını açar açmaz otomatik olarak gördüğünü ve nöbet geçirdiğini, hastaneye kaldırıldığını belirten Kurt Eichenwald, burada polisi çağırarak saldırıdan şikayetçi olduğunun altını çizdi.

Kurt Eichenwald, Donalt Trump karşıtı görüşleriyle tanınıyor ve troll’ün de ona bu yüzden saldırdığı düşünülüyor. Bakalım şimdi mahkeme ne karar verecek.

Twitter da söz konusu trollün hesabını kilitlemiş durumda.

:: Sizce video ile saldırı öldürme teşebbüsü olarak kabul edilebilir mi?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Twitter troll’ü cinayete mi kalkıştı?”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yaw he he. Gördüğün an bilgisayarı kapatırsın, videoyu kapatırsın olur biter. Bilim kurgu filmi gibi bir de videoyu gördüm ölüyordum diyor. Bu Amerika'lılar da sıkıntıdan ne yapacağını bilmiyor.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Bizimkilerin troli ise game of thrones ta spoiler vermek oluyor.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Epilepsisini bilmem de RUH HASTASI olduğu kesin

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Biz anca okey plus ta troll yapalim

" Twitter troll’ü cinayete mi kalkıştı? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter troll’ü cinayete mi kalkıştı? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter troll’ü cinayete mi kalkıştı? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "