Okunma

Twitter’dan Türkiye’ye Karşı Dava!


07 Ocak 2016 Perşembe 15:35
Twitter’dan Türkiye’ye Karşı Dava!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından Twitter’a kesilen 150.000 TL tutarındaki cezanın 1 aylık ödeme süresinin dolduğunu sizlere dün aktarmıştık. Bugün ise Twitter‘dan karşı hamle geldi.

Bakanlıktan açıklama

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, açıklamasında “Twitter’a 150 bin liralık ceza kesildi ve Amerika’daki merkezine gönderildi. 30 günlük tebligat süresi şu anda doldu. Bundan sonraki gelişmelere göre hangi adımlar atılması gerekiyorsa atacağız. Vazgeçmemiz söz konusu değil, Türkiye’de hizmet veren, ticaret yapan herkes yasalara uymak zorundadır. Bu bizim için bir ayrıcalık değil, her ülke için bu söz konusu” diyerek kamuoyunu bilgilendirdi.

Hürriyet’in haberine göre, bu açıklamanın hemen sonrasında Twitter’dan karşı hamle gecikmedi. Sitenin, Türkiye’de bulunan avukatlarının Ankara 10. İdare Mahkemesi’nde açtığı davada, cezanın hukuka aykırı olduğu gerekçesiyle iptalini istediği öğrenildi.

Peki, bu ceza neden kesildi?

Aralık ayı içerisinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu “terörü övdüğü, emniyet güçlerini hedef gösterdiği, halkı kin, nefret ve şiddete yönlendirdiği” öne sürülen içerikleri kaldırmadığı gerekçesiyle twitter’a 150.000 tl para cezası vermişti.

:: Twitter’ın karşı hamlesi hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarSDN Yazarı

Akıllı telefon, tablet, taşınabilir bilgisayar, mobil uygulamalar, donanım incelemeleri ve haberleri; kısaca Türkiye'nin en iyi teknoloji sitesi!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

30 yorum - “Twitter’dan Türkiye’ye Karşı Dava!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yazık ya. Bir Allahın kulu da terörü destekleyen paylaşımlara tek laf etmemiş. Arkadaşlar biz kim amerikaya kafa tutmak kim düşüncesi çok zavallıca. Kendinizi ve ülkemizi bu kadar aşağılamayin. Artık kendimize biraz güvenelim. Amerika güçlü diye orada ki demokrasi anlayışı ile burada ki farklı mı olacak. Aynısını amerika yada Avrupa da yapsınlar da göreyim. Adamın anasını anlatırlar. Terörü övmek destek vrmk ne demek ya. Biriniz de buna tepki gösterin. Yazık. Vatan hainliği diz boyu. Haksız kazanç elde eden gemicik alan milyon dolarlık saat takandan ne farkınız kaldı. ALLAH devlete millete zeval vermesin.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  içimizdeki araplara kalsak taş devrine döneceğiz

 3. SDN Okuru dedi ki:

  İçimizdeki akyobazları ben daha zararlı buluyorum

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bunlar çerez parası canım abartmayın sizde yoksa bakanlarımız(!) nasıl milyon dolarlık saatler alacak nasıl birileri "gemicikleri" götürecek

 5. SDN Okuru dedi ki:

  İçimizdeki coniler nasıl da belli ediyorlar kendilerini

 6. SDN Okuru dedi ki:

  DEVLETİMİZİN YASALARINA KARŞI ÇIKAN HERKEZ CEZASINI ÇEKECEK ARTI YORUMLARDA BU CEZANIN HAKSIZ OLDUĞUNU SÖYLEYEN TAŞ KAFALAR NASILDA ORTAYA ÇIKIYOR… BİDE UTANMADAN ''KAPATSINLARDA GÖRSÜNLER ANYAYI KONYAYI DİYEN BEYİN FAKİRİ İNSANCIK BURASI TÜRKİYE CUMHURİYETİ SENİN KAFANDAKİ MUZ CUMHURİYETİ DEYİL.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Saat parası mı çıkışmadı acaba?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Ne kadar yobaz ne kadar asagilik herif varsa hepsi bu sosyal medya aracigiliyla suc isliyor ama yargilanamiyorlar dogru durust ceza almiyor kimse derhal kapatilmali bu pislik yuvalari cok igrenc bir milletimiz var malesef

 9. SDN Okuru dedi ki:

  para için ya devlet para koparmak için elinden geleni yapar atatürke hakaret içeriği basarlar siteyi kapatırlar

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Az kesmişler bizim bir bakanımız saat parası bile değil 700.000 TL toplamak zor ya çok dertli hükümet.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  "Türkiye'de hizmet veren, ticaret yapan herkes yasalara uymak zorundadır. Bu bizim için bir ayrıcalık değil, her ülke için bu söz konusu" dedi.

  İşte bu komikti

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Kapatsinlar da görsünler aynayi konyayi

 13. SDN Okuru dedi ki:

  İçimizdeki irlandalilar!! Kendinizi bu kadar desifre etmeyin. Sonra sizin de kapiniza tebligat gelir. Malum artik dingonun ahiri degil bu ulke

 14. SDN Okuru dedi ki:

  bu ülkenin yobaz yöneticilerinin yobaz kararlarına uyacaksin

 15. SDN Okuru dedi ki:

  twitterı keriz sandılar heralde.

 16. SDN Okuru dedi ki:

  Valla emmi YouTube'da bir ara kafa tutmuştu. Zike zike ödedi vergisini. İsterse ödemesin, direkt mahkeme kararı ile erişime kapanır. He giremedim diye üzülür müyüm, zikimde bile olmaz

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Eğer twitter Avrupa ve Amerika dada terör örgütü propagandası yapılan sayfaları o ülke silin dediğinde silmeyipde ceza almıyorsa tamam ama ellere gelince anında silip bize gelince özgürlük dersen o kuşu keserim anında ben

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Amerika'ya kafa tutulur mu?Adalet anlayışımız bile farklı.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Bu ülkenin kurallarına uyacaksınız öyle yada böyle

 20. SDN Okuru dedi ki:

  Ödemiyorlarsa erşimim yavaşlatın ya da kapatın.

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Sen zaten ne kadar gereksizse laf varsa dersin. Sana fossil saat satmiyoruz bu arada

 22. SDN Okuru dedi ki:

  Bende olsam vermem. Önce bakanlarına o cezayı kessinler sonra bu cezayı uygulasınlar.

 23. SDN Okuru dedi ki:

  ben dedim o parayı alamazlar… demedi demeyin…

 24. SDN Okuru dedi ki:

  : ))

" Twitter’dan Türkiye’ye Karşı Dava! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’dan Türkiye’ye Karşı Dava! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’dan Türkiye’ye Karşı Dava! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "