Okunma

Twitter, Ürün ve Yer Sayfalarını Tanıttı


20 Haziran 2015 Cumartesi 13:00
Twitter, Ürün ve Yer Sayfalarını Tanıttı

Günümüzün en çok kullanılan sosyal medya platformlarından birisi olan Twitter geçtiğimiz yıl “Satın Al” butonunu resmen duyurmuştu. Bu denli popüler bir platforma böyle bir özelliğin gelmesi ise herkesi heyecanlandırmıştı.

Şimdi ise Twitter, bu işlevi daha ileriye taşıyacak yeni bir özellik duyurdu. Twitter’in resmi blog sayfasından duyurulan yeni özellik sayesinde artık yeni ürünlerin ve yeni mekanların keşfine yönelik olarak ayrı ürün ve koleksiyon sayfalarını Twitter’da görebileceğiz.

15-06/20/twitter-urun-sayfalari.png

Bu bağlamda testlerin başladığını belirten Twitter, yaptığı açıklamada bu tarz ürün sayfalarına birde örnek verdi.

Andy Weir tarafından yazılan The Martian adlı kitabın sayfası örnek olarak gösterilirken, sayfada ilgili kitabın fiyatı, Twitter satın alma butonu, kitabın özeti ve kitapla ilgili bazı fotoğrafların yer aldığı görülüyor.

Ayrıca sayfalara ek olarak Twitter, markaların koleksiyonlarını oluşturmak ve paylaşmak için yeni yollar üzerinde çalıştığını da açıkladı. Bu sayede ilginizi çeken ve daha fazla bilgi almak istediğiniz koleksiyonlara daha kolay bakabileceksiniz.

15-06/20/twitter-koleksiyonlar-2.png

Demi Lovato, Nike, HBO – Game of Thrones gibi markaların koleksiyonları örnek olması açısından aktifleştirilmişken, diğer iş ortakları ise yukarıdaki görselde belirtilmiş. Örnek sayfalara ise iOS, Android ve twitter.com üzerinden erişebilmeniz mümkün.

:: Twitter’ın yeni özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter, Ürün ve Yer Sayfalarını Tanıttı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter, Ürün ve Yer Sayfalarını Tanıttı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter, Ürün ve Yer Sayfalarını Tanıttı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "