Twitter Hesapları Risk Altında


17 Mart 2009 Salı 10:13
Twitter Hesapları Risk Altında

Yüzlerce Twitter hesabı, virüs tehlikesiyle karşı karşıya. Hesap sahiplerine gönderilen mesajda, kullanıcılara, 23 yaşındaki bir kadınla video kamera üzerinden tanışma çağrısı yapılıyor. Mesaj şöyle: “hey! 23/Female. Come chat with me on my webcam thingy here www.{BLOCKED}.com.” (“merhaba! 23/Kadın. Video kameram üzerinden benimle sohbet et. Adresim www.{BLOCKED}.com.”)


Twitter, virüs yazarlarının da gözdesi mi oluyor?

Trend Micro Güvenlik Uzmanı Rik Ferguson Twitter kullanıcılarına; “Gönderilen mesaj, kullanıcıyı bir porno video kamera portalına yönlendiriyor. Site ise büyük ihtimalle kredi kartı hırsızlığı yapmak için tasarlanmış. Meraktan bile olsa bu siteyi ziyaret etmeyin.” uyarısı yapıyor.

Yaklaşık 750 Twitter hesabına bulaşan virüs, bu kullanıcıların şifrelerini sıfırladı ve video kameralı mesajları sildi. Üyelere, bu mesajın kendi hesaplarında görünüp görünmediğini anlamak için güncellemelerini gözden geçirmeleri tavsiye ediliyor. Mesaj görünüyorsa, şifrelerin acilen değiştirilmesi gerekiyor.

Twitter Güvenilir mi?

Hacker’ların bu kullanıcı hesaplarına sızmayı nasıl başardıkları henüz açıklığa kavuşmadı. Twitter’ın güvenlik konusunda makul bir geçmişi var. Twitter’a yapılan son hacker saldırısı görece iyi huylu çıktı ve çok iyi bilinen bir güvenlik açığını kullandı; ama kullanıcıların şifrelerini çalmadı ya da onları yetişkin bir siteye yönlendirmedi. Twitter’ın oAuth uygulaması tam olarak yaşama geçirilinceye kadar, kullanıcılar, Twitter bilgilerini üçüncü taraf Twitter servisleri için kullanmak zorunda olacaklar. Bu ise art niyetli bir programcının şifrelerden oluşan dev bir veritabanını kolayca oluşturmasını sağlayabiliyor.

:: Bu tür saldırılar sizi Twitter kullanmaktan vazgeçirir mi?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter Hesapları Risk Altında konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter Hesapları Risk Altında ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter Hesapları Risk Altında ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  2. 2 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  3. 3 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  4. 4 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  5. 5 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  6. 6 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!
  7. 7 Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme! Xiaomi Mi Robot Vacuum inceleme!
  8. 8 Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor! Ofis içi video: Hakkı Alkan hediye dağıtıyor!
  9. 9 BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur? BİM'den 250 liralık kulaklık alırsanız ne olur?
  10. 10 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?