Twitter üzerinden alışveriş dönemi başlıyor


04 Mart 2021 Perşembe 21:03
ABONE OL
Twitter üzerinden alışveriş dönemi başlıyor

Popüler mikro blog uygulaması Twitter, çok yakında kullanıcılarına platformda alışveriş yapma özelliği sunacak. Bugün ortaya çıkan bir sızıntı, Twitter’ın ‘Mağaza‘ düğmesi için test çalışmalarına başladığını gösterdi.

Son yıllarda başta Facebook ve Instagram olmak üzere sosyal medya servisleri, kullanıcılarına platformdan ayrılmadan alışveriş gerçekleştirme imkanı sunmaya başladı. Bu sayede potansiyel müşterileri uygulamada tutarak; çevrimiçi satış yapan küçük işletmeleri de ayrılmaz birer parçaları haline getirmeyi amaçlıyorlar. Son sızıntı iddialarına bakıldığında anlaşılan o ki, Twitter da yakında bu kervana katılan platformlardan biri olacak…

Twitter, ‘Alışveriş’ butonu üzerinde çalışıyor

Sosyal medya danışmanı Matt Navarra tarafından paylaşılan son tweet, Twitter’ın gizlice yürüttüğü birtakım çalışmaları açığa çıkardı. Navarra’ya göre platform şu anda alışveriş bağlantısı içeren tweet’ler için kolları sıvamış durumda.

Twitter alışveriş

Sızdırılan görseller bizlere Twitter’ın oldukça yalın bir alışveriş kartı tasarladığını gösteriyor. Burada söz konusu ürünün fotoğrafı, adı, satış adresi, fiyatı ve ‘alışverişbutonu dışında herhangi bir ek detaya yer verilmiyor. Fakat satıcıların ürünle ilgili açıklama yapmasına izin verecek şekilde; 280 karakterlik durum mesajlarına alan açılmış duruyor.

Twitter alışveriş kartı ile hem online perakende satış mağazaları hem de müşterilerini etkilemeyi ümit ediyor. Şimdilik Instagram ya da Facebook’taki gibi doğrudan satışa izin veriliyor gibi görünmese de; ilerleyen zamanlarda bunun değişip değişmeyeceği şimdilik bilinmemekte. Hatta Twitter’ın rakiplerine göre bu konuda geç bile kaldığını söylemek mümkün. Şirket bu sayede gelir kaynaklarını genişletmeyi; aynı zamanda kullanıcılarını daha fazla süre platformda tutmayı başarabilir.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

T-E-M-S-İ-L-C-İ-L-İ-Ķ açacaksın önce Twitter bey

" Twitter üzerinden alışveriş dönemi başlıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter üzerinden alışveriş dönemi başlıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter üzerinden alışveriş dönemi başlıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme! Windows'lu hava temizleyici Froumann N90SDS inceleme!
  2. 2 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar! 1.500-2.500 TL arasında alınabilecek akıllı telefonlar!
  3. 3 Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme Parasını hak ediyor mu? Nubia RedMagic TWS inceleme
  4. 4 Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme Ses çıkarmayan Logitech MK295 inceleme
  5. 5 Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun! Her telefonda internetsiz oynanabilen 5 oyun!
  6. 6 iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu? iPhone 6s'ten iPhone 12 Pro'ya geçince ne oldu?
  7. 7 İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik İnternetçi abi Taylan Yıldız ile BMW i3s'te sohbet ettik
  8. 8 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  9. 9 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  10. 10 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor