Okunma

Twitter ve NBC’den Olimpiyatlara Özel Sayfa


27 Temmuz 2012 Cuma 18:01
Twitter ve NBC’den Olimpiyatlara Özel Sayfa

Sosyal ağların popüler ismi Twitter her geçen gün hayatımıza bir adım daha girmeye devam ediyor. Kısa süre önce yaşadığı çökme problemi ile ciddi bir sıkıntı yaşayan mikro blog yaptığı kimi güncellemelerin yanı sıra yayınladığı ilk şeffaflık raporu ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Ülkemizde de aktif olarak kullanılan servis özellikle gündem konularının tartışma merkezi haline geldi. Twitter yönetimi ise tüm dünyayı ilgilendiren etkinliklerde adını duyurarak olayın sosyal medya ayağını oluşturmanın peşinde. Son olarak NASCAR yarışlarıyla birlikte yayına alınan özel sayfalar şimdi de 2012 Londra Olimpiyatları‘nda boy gösteriyor.

Kısa bir süre önce başlayan seremoni ile yarışlara özgü sayfa hazırlayan sosyal ağ NBC ile ortak bir çalışma içerisinde. Yakın zamanda Microsoft ile süregelen anlaşmasını sona erdiren medya devi bu seneki oyunlarda Twitter’ın resmi etkinlik anlatıcısı olduğunu dile getirdi.

“Olympics” etiketi altında kişilerin değil direkt olayın içerisindeki sporcu, takım ve antrenörlerin paylaştığı tweet’ler yayınlanacak. İşin kötü kısmı ise ilgili sayfanın sadece -NBC anlaşması yüzünden- ABD kullanıcılarına açık olması. Diğer ülkelerdeki Twitter üyeleri ise sadece @olympics adresinden girilen içerikleri görebilecek.

:: 2012 Londra Olimpiyatları hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce ülkemiz hangi dallarda madalya kazanır?

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter ve NBC’den Olimpiyatlara Özel Sayfa konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter ve NBC’den Olimpiyatlara Özel Sayfa ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter ve NBC’den Olimpiyatlara Özel Sayfa ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "