Okunma

Yeni Twitter Virüsüne Dikkat!


07 Mart 2011 Pazartesi 08:35
Yeni Twitter Virüsüne Dikkat!

Politikacıların ve ünlülerin aktif kullanımıyla bir anda dünyanın en popüler sitelerinden biri olan Twitter aynı zamanda hacker’ların da hedef tahtası.

Zararlı yazılım geliştiriciler sitedeki yoğun tweet trafiğinden faydalanmak için her yolu deniyor. Son günlerde site üzerinde kendini gösteren yeni zararlı yazılım ise kullanıcıların duygularını kullanıp onları kendine esir hale getiriyor.

Şimdilik bir ad konulmayan zararlı yazılım, kullanıcının ağzından arkadaşlarını link’e tıklatacak bir mesaj atıyor. Listenize gizlice giren 20 kişi adındaki bu mesajda ise eski sevgilileriniz de bu listede olabilir tarzı tıklamaya yönlendirici bir ibare bulunuyor. Adrese tıkladığınız zaman ise zararlı yazılım profilinizi ele geçiriyor.

Solucan Nasıl Saldırıyor?

Peki bu zararlı yazılıma karşı kendiniz nasıl koruyabilirsiniz? Yeni solucan şimdilik sadece İngilizce mesajlarla tüketicileri kandırıyor.

O yüzden Türk kullanıcılar İngilizce içerikli mesajlara karşı dikkatli olurlarsa saldırıdan korunabilirler. Eğer solucandan etkilendiyseniz settings/connection kısmına gelip buradan aktif olan uygulamaları iptal ederseniz zararlı yazılımda kurtulabilirsiniz.

Güvenlik firmalarının hâlâ araştırdığı solucanın esas zararları ise önümüzdeki günlerde ortaya çıkacak.

:: Twitter solucanlarına karşı dikkatli misiniz? Hiç bu tarz tuzaklara düştünüz mü?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Yeni Twitter Virüsüne Dikkat!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  twitter hesabımda benim atmadığım gündemdeki başlıklati tweet atılıyor. Bunları siliyorum ama nafile… Geri atıyorlar. Hesabımı kurtaramıyorum. Uygulamalar bölümündeki tüm sayfaların erişimlerini kaldırdım. Ama hala tweet atmaya devam ediliyor. Ne yapmam gerekir? Lütfen yardımcı olun!

  Analizly denilen ‘profilime kim bakmış’ tarzı bir uygulamaya tıkladım ve benim hesabım üzerinden benim adıma bir sürü tweet atılıp rt yapılmaya başlandı uygulamlar kısmından tüm uygulamları kaldırdım. şifremi defalarca değiştirdim ama nafile problem hala devam ediyor. hesabımı dondurmaya çalıştım fakat o da olmuyor lütfen bilen biri varsa acil yardım etsin

 2. SDN Okuru dedi ki:

  twitter hesabımda benim atmadığım gündemdeki başlıklati tweet atılıyor. Bunları siliyorum ama nafile… Geri atıyorlar. Hesabımı kurtaramıyorum. Uygulamalar bölümündeki tüm sayfaların erişimlerini kaldırdım. Ama hala tweet atmaya devam ediliyor. Ne yapmam gerekir? Lütfen yardımcı olun!

 3. SDN Okuru dedi ki:

  bu dedıgınızı yaptım hala kımseye DM gonderemıyorum nasıl kurtulabılrım bundan lutfen acılen yarım edın

 4. SDN Okuru dedi ki:

  benım twitter türkce bu setting connection kısmını bulamıyorum nerden girebilirim bu kısma ve nasıl aktif olan uygulamaları kaldırabilirim lütfen yardımcı olun bu virüsten kurtulmalıyım

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Herseye tiklamamak lazım 🙂

 6. POWER dedi ki:

  Her şeyi tıklamamak gerek kuralı ama resim çok hoş olmuş

 7. mylife.eg dedi ki:

  Twitterım olmadığı için rahatım

" Yeni Twitter Virüsüne Dikkat! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Yeni Twitter Virüsüne Dikkat! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Yeni Twitter Virüsüne Dikkat! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "