Okunma

WikiLeaks Davasında Twitter Şoku


10 Ocak 2011 Pazartesi 12:40
WikiLeaks Davasında Twitter Şoku

Geçtiğimiz aylarda patlak veren WikiLeaks skandalı hız kesmeden devam ediyor. Film senaryolarını bile solda sıfır bırakan WikiLeaks skandalında, devlet liderleri, şirketler ve internet kullanıcıları sözlerini söylemişti.

Son söz ise en geçerli kurum olan mahkemeler tarafından söylenecek. Virginia Baş Savcısı, Twitter yönetiminden içinde WikiLeaks kurucusu Juillian Assange’ında bulunduğu onlarca kişinin özel bilgilerini mahkemeyle paylaşmasını istedi.

Mahkeme Hamlesini Yaptı

 

 

WikiLeaks‘le ilgili olduğu belirlenen bu kişilerin, telefon numaraları, sosyal ağ kullanıcı adları, bilgileri gibi tüm özel belgeler mahkeme tarafından toplanıyor.

Twitter‘ında dahil olduğu davanın sonucu internet tarihini değiştirecek kadar önemli. Mahkemenin özel bilgilerini istediği tüm kişilerin tek ortak noktası ise WikiLeaks‘e belgeleri yollayan kişi olduğu iddia edilen Er Bradly Mannig ile irtibatta olmaları.

Mannig devlet sırlarını sızdırmak suçundan 56 yıl mahkumiyet istemiyle yargılanıyor.

:: Sizce WikiLeaks davası internet tarihini nasıl değiştirecek?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" WikiLeaks Davasında Twitter Şoku konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere WikiLeaks Davasında Twitter Şoku ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda WikiLeaks Davasında Twitter Şoku ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "