Twitter’da yanıt gizleme dönemi başladı


20 Eylül 2019 Cuma 09:00
Twitter’da yanıt gizleme dönemi başladı

Twitter uzun bir test ve geliştirme aşamasının ardından, ABD ve Japonya‘daki kullanıcılar için  “Yanıt Gizleme” özelliğini kullanıma sundu. Twitter yanıt gizleme özelliğinin hedefi saldırgan ve konu ile alakasız yanıtların önüne geçmek.

Yüksek takipçi kitlesine sahip olan hesapların yaşadığı en büyük problemlerin başında alakasız yanıtlar geliyor. Paylaştığınız bir tweet’e herhangi birisi küfürlü veya konudan alakasız yanıtlar yazdıysa, bunu herkes görebiliyor.

Twitter yanıt gizleme özelliği kullanıma sunuldu

Twitter yanıt gizleme özelliği sayesinde artık bunları silmek zorunda değilsiniz. Yaptığınız paylaşıma gelen herhangi bir yanıtın üzerine tıkladıktan sonra, gizle seçeneği sayesinde diğer kullanıcıların görmesini engelleyebilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu özellik şu anda ABD ve Japonya’da kullanıma sunulmaya başlandı. Geçtiğimiz yaz Kanada’da test edilen bu özelliğin, Türkiye’ye ve diğer ülkelere ne zaman geleceği şu anda bilinmezliğini koruyor.

Facebook ve günümüzün vazgeçilmez sosyal medyasına dönüşen Instagram’da böyle bir seçenek bulunmuyor. Her iki platformda görülmesini istemediğiniz bir yorum için şu anda yapabileceğiniz tek şey silerek tamamen ortadan kaldırmak.
yazarMehmet Ali Ertunç

2015 yılı Ekim ayında SDN ailesine dahil olan Mehmet Ali, İskenderun Teknik Üniversitesi'nde eğitim hayatına devam ediyor. Havacılık tutkusu her geçen gün artarken, silahlara ve otomobillere büyük ilgi duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Twitter’da yanıt gizleme dönemi başladı”

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Twitter kötülüklerin anasıdır. Uzun zaman önce hesabımı kapattım ve kurtuldum

  2. Anonim dedi ki:

    twitter’da nasıl yanıt silinebiliyor? bunca yıllık sosyal medya kullanıcıyım ben bilmiyorum sen denesene sana gelen bir yanıtı. instagram kullanmaktan beyni yanmış kişilerin gelip burada editör olduğu sitedir sdn. yazık ettiniz.

" Twitter’da yanıt gizleme dönemi başladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’da yanıt gizleme dönemi başladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’da yanıt gizleme dönemi başladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "