Okunma

Twitter yeni özelliklerini twttr uygulamasıyla deniyor


14 Mart 2019 Perşembe 10:01
Twitter yeni özelliklerini twttr uygulamasıyla deniyor

Twitter, yeni özelliklerini denemeyi mümkün kılan twttr adlı uygulamasını yayına aldığını açıkladı. Twitter “twttr” olarak adlandırdığı uygulamayı, geçtiğimiz ocak ayında gerçekleşen CES konferansında tanıtmıştı. Bu uygulama ile şirket yeni fikirlerini deneyecek, test edenlerden geri bildirim alabilecek ve bunlardan yola çıkarak yeni özelliklerin ilave edildiği stabil bir sürüm ortaya çıkarabilecek.

Twitter yeni özelliklerini twttr uygulamasıyla deniyor!

Yeni twttr uygulaması ilk olarak konuşmalar için yeni tasarımı test etmeye odaklanacak. Twitter’da ana akış üzerindeki diyaloglar, renk kodlarıyla tıpkı bir sohbet uygulaması kullanılıyormuş gibi gösterilecek. Bu uygulama ile ayrıca durum güncellemeleri ve sabitlenmiş tanıtıcı tweetler gibi özellikler de test edilecek.

twttr test programına siz de başvurabilirsiniz

Twitter’ın prototip programı için buradan başvuru yapabilirsiniz. Ancak başvuranların test programına kabul edilme ihtimalinin pek de yüksek olmadığını belirtelim. Çünkü Twitter ilk etapta İngilizce ve Japonca konuşan yaklaşık 2 bin kişiyi programa kabul edeceğini açıkladı.

Bununla birlikte uygulama, şimdilik, sadece iOS için aktif olacak. Programa kabul edilenler ise deneyimlerini herkese açık olarak paylaşabilecekler. Böylelikle kişilerin paylaşımlarının da yardımıyla yeni özellikler önceden görüntülenebilmiş olacak. Yani test uzmanları, kendi aralarında yeni özellikleri tartışabilecekler. Test edenler ayrıca online bir form aracılığıyla geri bildirim de gönderebilecekler.

Şirket yeni uygulama ile kötü kullanımın önüne geçmeyi değil, yeni tasarımın geri bildirimle çözülebilecek sorunlarını ortadan kaldırmayı amaçlıyor.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Twitter yeni özelliklerini twttr uygulamasıyla deniyor”

  1. Anonim dedi ki:

    bedava test ekibi oluşturuyor desene 🙂

" Twitter yeni özelliklerini twttr uygulamasıyla deniyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter yeni özelliklerini twttr uygulamasıyla deniyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter yeni özelliklerini twttr uygulamasıyla deniyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "