Okunma

Twitter’a Bing Desteği Geldi


15 Haziran 2014 Pazar 14:05
Twitter’a Bing Desteği Geldi

Her geçen gün daha fazla bi öneme kavuşan ve kimi zaman devletlerin bile ilgisini çeken Twitter, sosyal ağ dünyasında başı çeken siteler arasında yer almakta. Aynı zamanda etkinlikler, maçlar gibi toplumsal aktivitelerde oldukça fazla kullanılan Twitter, yeni bir özelliğini duyurdu.

Nasıl kullanılacak?

Microsoft’un Bing adlı hizmetinin çeviri özelliğini kullanacak olan Twitter, iOS ve web sürümlerinde kullanıcılara yabancı dildeki tweetleri, tek bir hamleyle kendi dillerine çevirme imkanı sunacak. Böylece kullanıcılar yabancı dilde bilgi paylaşan kişileri takip ederek, farklı konular hakkında daha fazla bilgiye erişebilecekler.

Henüz ne zaman kullanıma açılacağı belli olmayan özellik, Dünya Kupası gibi dünyanın her tarafından takip edilen etkinliklerde oldukça fazla kullanılacak gibi görünüyor.

Dünyanın en büyük mikro blog ve sosyal ağ sitesi olan Twitter, bundan sonra atılan tweetlerin başka dillere çevrilmesi için Microsoft’un Bing adlı hizmetinden yardım alacak.

:: Twitter’ın çeviri özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarUtku Utkucu

ShiftDelete.Net'in çiçeği burnunda oyun editörü Utku, her gün en yeni oyun haberlerini SDN okurları için hazırlıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter’a Bing Desteği Geldi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’a Bing Desteği Geldi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’a Bing Desteği Geldi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "