Okunma

Twitter’a Sızan Genç Kaç Yaşında?


12 Nisan 2009 Pazar 21:22
Twitter’a Sızan Genç Kaç Yaşında?

Mikro blog sitesi olarak anılan Twitter.com geçtiğimiz günlerde Mikeyy Mooney isimli genç tarafından yazılan ama teknik olarak şifrelere veya kullanıcılarla ilgili bilgilere zarar vermeyen bir solucan tarafından saldırıya uğradı. İşin ilginç yanı, 17 yaşındaki genç, olayı üstlendi. Solucanın tek yaptığı şey, rastgele profillere Mooney’in kendi Twitter klonu olan Stalkdaily.com adresiyle ilgili mesajlar yazmak oldu.

Önlem Alındı

Gencin olayı üstlenmesi de şaşırtıcı bir iddiayla birlikte geldi. Söylediğine göre Mikeyy Mooney, bu işi sıkıldığı için yapmış. Konu hakkında önlem alan Twitter, açığı kapattıklarını ve solucanın birbirinin profilini ziyaret eden üyelere artık sıçramadığını belirtiyor.

:: Twitter kullanıyor musunuz?

Bilgi için: Twitter
yazarBerkin Bozdoğan

Hayatını kamera karşısında değişik hareketler yaparak ve oyun sunucularında balistik incelemelerle bulunarak geçiren Berkin SDN ekibinin başına yeni çoraplar örmek için geri döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter’a Sızan Genç Kaç Yaşında? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’a Sızan Genç Kaç Yaşında? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’a Sızan Genç Kaç Yaşında? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "