Twitter’da iki adımlı doğrulama aktifleştirme yöntemi


23 Kasım 2019 Cumartesi 22:00
Twitter’da iki adımlı doğrulama aktifleştirme yöntemi

Sosyal medya hesaplarının güvenliği internetin de yaygınlaşması ile birlikte çok daha önemli bir konu haline geldi. Sosyal medya hesapları sayesinde birçok veri hırsızlığı ve kişisel bilgilerin sızdırılması sonucu kullanıcılar maddi ve manevi büyük zararlar görebiliyor. Hesapların ele geçirilmesini zorlaştırmak için yapabileceğiniz adımlardan birisi de iki adımlı doğrulama yöntemi. Bu yöntem ile hesabınıza sadece seçtiğiniz bir cihaza veya mail adresine gelen kodla giriş yapabilirsiniz. Bizlerde bu haberimizde Twitter’da iki adımlı doğrulama yönteminin nasıl yapılacağını anlattık.

Twitter’da iki adımlı doğrulama nasıl aktifleştirilir?

Twitter iki adımlı doğrulama ile güvenlik konusunda büyük bir adım attı. Önceden kullanıcıların bu güvenlik uygulaması için telefon numalarını kayıt etmeleri gerekiyordu fakat şirket telefon numarası olmadan da iki adımlı doğrulama yönteminin kullanılmasına izin veriyor.

Öncelikle iOS ve Android kullanıcılarının ayrılmaması için bu adımları herhangi bir tarayıcı uygulaması ile yapmanızı öneriyoruz.

Twitter'da iki adımlı doğrulama

Öncelikle profil kısmından “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine tıklıyoruz.

 

Twitter'da iki adımlı doğrulama

Karşımıza çıkan ekrandan “Hesap” seçeneğine tıklıyoruz.

 

Twitter'da iki adımlı doğrulama

Burada karşımıza çıkan ekranda “Güvenlik” seçeneğine giriyoruz. Ekranda “İki faktörlü yetkilendirme” seçeneği çıkacak.

 

Twitter'da iki adımlı doğrulama

Buradan size en uygun iki adımlı doğrulama yöntemini seçebilirsiniz. Kısa mesaj seçeneği ile hesabınıza girmeniz gereken kodu telefonunuza gelecek kısa mesajda görebilirsiniz. Kimlik doğrulama uygulaması seçeneğiyle birlikte mobil uygulama kullanıyorsunuz kodunuz uygulama üzerinden iletilecektir.

Hesabınızı ele geçirmek isteyen birisi telefonunuza erişim sağlayabilirse iki faktörlü uygulama seçeneği de etkili olmayacaktır. Eğer hesabınızın hiçbir şekilde ele geçirilemez olmasını istiyorsanız “Kısa mesaj” seçeneğini seçtikten sonra telefon numaranızı hesabınızdan kaldırmanız gerekiyor. Telefon numaranızı hesabınızdan nasıl kaldıracağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki yöntemleri izleyebilirsiniz.

Twitter'da iki adımlı doğrulama

En başta gösterdiğimiz gibi Ayarlar ve gizlilik seçeneğine tıkladıktan sonra açılan pencereden Hesap seçeneğini seçiyoruz. Burada önceden girdiyseniz telefon numaranız kayıtlı olarak görünecektir. Telefon numaranıza tıkladıktan sonra “Telefon numarasını sil” seçeneğine tıklarsanız telefonunuzun ele geçirilme durumunda bile hesabınız güvende kalacaktır.

Siz sosyal medya ve mail hesaplarınızda iki adımlı doğrulama seçeneğini kullanıyor musunuz? Hesaplarınız güvende tutmak için başka hangi yöntemleri uyguluyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter’da iki adımlı doğrulama aktifleştirme yöntemi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’da iki adımlı doğrulama aktifleştirme yöntemi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’da iki adımlı doğrulama aktifleştirme yöntemi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik! Yılların iOS efsanesini Android ile bitirdik!
  2. 2 14:45'de Huawei Mate 40 serisi canlı yayınındayız! 14:45'de Huawei Mate 40 serisi canlı yayınındayız!
  3. 3 En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme En efsane telefon bu! Lenovo Legion Pro inceleme
  4. 4 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
  5. 5 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
  6. 6 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
  7. 7 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  8. 8 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  9. 9 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  10. 10 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!