Okunma

Twitter’da Nasıl GIF Resim Paylaşılır?


19 Haziran 2014 Perşembe 18:00
Twitter’da Nasıl GIF Resim Paylaşılır?

Yüzmilyonlarca kullanıcısı ile 140 karakter eksenindeki dünya Twitter, bugün itibarıyla hareketli bir özelliğe daha merhaba demiş oldu. Bu yeni özellik GIF yani Graphic Interchange Format adını alan resim formatlarının Twitter‘a yüklenebilmesi şeklinde özetlenebilir. Peki nedir bu GIF?

GIF nedir?

GIF, Grafik Değiştirme Biçimi anlamına gelir ve bir sayısal resim saklama biçimidir. Kayıpsız sıkıştırma kullanır. 8-bit renge (yani 256 renge) kadar destek verir ve 1-bit’lik (yani tek renk için) saydamlık sunar. En bilinen haliyle hareket edebilen resimdir GIF. Şimdi sıra, bu yeni özelliğin Twitter‘daki kullanımına geldi.

Twitter’a nasıl yüklenir?

GIF formatlı bir görseli Twitter‘a yüklemek istediğinizde izleyeceğiniz yol Twitter‘a resim yükleme ile aynı. Paylaşımda bulunmak için kullanılan Tweet sekmesinin altında yer alan fotoğraf makinesi ikonu tıklanıyor.

Buradan bilgisayarınızdaki görsel bulunur ve seçilip yüklenir. Resim yüklemeye göre biraz daha fazla bekleten bu işlemden sonra yeni Tweet‘iniz GIF hazır!

Sonraki sayfaya tıklayınız…

Nasıl çalışır?

Şimdi kontrol etme zamanı, görsel bir ‘play’ yani oynat ikonuyla karşınıza çıkıyor.

İkona tıkladığınızda GIF tüm hünerleriyle sizlerle… Güle güle kullanın, bu yeni özellikle GIF‘li Tweet atmak için buraya tıklayarak birkaç GIF görsel yükleyebilirsiniz.

:: Twitter’da GIF paylaşımı gerçekleştirdiniz mi?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Twitter’da Nasıl GIF Resim Paylaşılır?”

 1. emek çilingir dedi ki:

  Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Baba

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Bir SDN’e gelemedi gif desteği.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Mağara adamları bile artık biliyor.

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Giftube var ordan baya fazla gif bulabilirsiniz eski site ama sağlam arşivi var.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Bi GİFimiz eksikti 🙂

" Twitter’da Nasıl GIF Resim Paylaşılır? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’da Nasıl GIF Resim Paylaşılır? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’da Nasıl GIF Resim Paylaşılır? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "