Twitter’da ücretli üyelik dönemi: Super Follow


25 Şubat 2021 Perşembe 23:15
ABONE OL
Twitter’da ücretli üyelik dönemi: Super Follow

Twitter bugün iki özellik birden duyurdu. Birincisi kullanıcıların ek içeriğe erişim için takipçilerinden ücret alması; ikincisi ise belirli ilgi alanlarına göre gruplar oluşturma ve bunlara katılma yetkisine erişebilmesi olacak.

Duyurulan bu yeni özellikler Twitter‘da yapılan en önemli değişiklikler olarak görülüyor. Ancak diğer sosyal platformlarda popüler ve başarılı olan modellere de benzer olduğu göze çarpıyor.

Twitter ücretli üyelik ile özel yetkiler verecek

Super Follows adı verilen ödeme özelliği; Twitter kullanıcılarının takipçileri ücretlendirmesine ve onlara ekstra içeriğe erişim sağlamasına olanak tanıyacak. Bu özel yetkiler; bonus tweet‘ler, bir topluluk grubuna erişim, bir haber bültenine abonelik veya bir gruba olan desteğinizi gösteren bir rozet olabilir.

Bir ekran görüntüsünde; kullanıcının bir dizi avantaj elde etmek için ayda 4,99 ABD doları ücret aldığı gösteriliyor. Twitter, bunu içerik oluşturucuların ve yayıncıların doğrudan hayranları tarafından; ödeme almalarına olanak tanımanın bir yolu olarak görüyor.https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/02/twitterda-ucretli-uyelik-donemi-super-follow-2.jpgDoğrudan ödeme araçları, özellikle son yıllarda içerik oluşturucular için giderek daha önemli hale geldi. Patreon bu işte başarılı olduktan sonra Facebook, YouTube ve hatta GitHub gibi diğer platformların tümü doğrudan içerik oluşturucu ödeme özelliklerini başlattı.

Twitter, Facebook Grupları gibi Topluluklar adlı yeni bir özelliğini de duyurdu. İnsanlar, ilgi alanları etrafında gruplar oluşturabilir ve bunlara katılabilir. Böylelikle kullanıcılar bu konulara odaklanan daha fazla tweet görebilir.https://static.shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/02/twitterda-ucretli-uyelik-donemi-super-follow-1.jpgTwitter muhtemelen kendisine yeni bir gelir kaynağı üretmek için bu ödeme üzerinde bir kesinti yapacak. Super Follows ücretinin ne olacağını henüz netlik kazanmış değil. Ayrıca, duyurulan bu özelliklerden herhangi birinin ne zaman başlayacağına dair henüz bir zaman çizelgesi yok.

 
yazarEnes Emre Kılınç

Çocukluğundan beri meraklı olduğu bilim ve teknoloji alanlarında içerik üretmeyi seven Enes Emre aynı zamanda Biyomedikal Mühendisliği okuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 ay önce

Klasik bir kapitalist sistem, bundan 50 yıl önce ne telefon faturası ne internet faturası ne TV yayın ücreti ne de kredi kartı vardı. Ama şu an hepsi temel ihtiyaç ve Temel gidere girdi. Sosyal medya da Aynen buna evriliyor her geçen gün ücretli bir hâl alıyor. 10-20 yıl sonra daha nelere ücret ödeyeceğiz kim bilir!!

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 ay önce

Aklıma şu soru geldi?

-Neden ödeyeyim ki? Onca sosyal medya platformu varken hem de. Kim için ne için?

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
2 ay önce

Bunu yazan arkadaş biraz vizyon kazansa iyi olur, Twitter bu uygulamayı troll ve bot hesaplardan ayıklanmış bir topluluk yaratma için öne sürdü. Para kazanmaktan çok avukatlara döktükleri servet sıkıntı yaratıyor. Sırf Türkiye’de her gün biri Twitter’ı dava ettik gibi açıklamarda bulunuyor sebeo bu.

" Twitter’da ücretli üyelik dönemi: Super Follow konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’da ücretli üyelik dönemi: Super Follow ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’da ücretli üyelik dönemi: Super Follow ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması
  2. 2 DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme DJI Air 2S Combo kutu açılışı ve inceleme
  3. 3 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1 Android telefonlar için en iyi oyunlar! #1
  4. 4 Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme Ofisin yenisi MSI RTX 3070 Gaming X Trio inceleme
  5. 5 Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme Huawei Watch Fit Elegant akıllı saat inceleme
  6. 6 İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme! İki ekranlı Asus ZenBook 14 inceleme!
  7. 7 Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı Sporcular için üretildi: Powerbeats Pro kutu açılışı
  8. 8 Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik! Furkan parasını unutunca drone ile para gönderdik!
  9. 9 Xiaomi Redmi Note 10 kamerasını zorlu teste soktuk! Xiaomi Redmi Note 10 kamerasını zorlu teste soktuk!
  10. 10 CES 2021 ödüllü MSI Summit E13 Flip Evo inceleme CES 2021 ödüllü MSI Summit E13 Flip Evo inceleme