Okunma

Twitter’dan Mısır Manifestosu


31 Ocak 2011 Pazartesi 08:20
Twitter’dan Mısır Manifestosu

Sosyal ağlar, yavaş yavaş medyanın sahip olduğu dördüncü kuvvet sıfatını ele geçirmeye başladı. Artık onlarca gazetenin yapamayacağı sosyal etkiyi tek bir site tek başına gerçekleştirebiliyor.

Son dönemlerde, isyan çıkan ülkelerde yasaklanan ilk sitelerin sosyal ağlar olduğu düşünülürse devletler de bu büyüyen gücün farkında.

Mısır’da devam eden isyanlar sonucu hükümet ülkedeki internet bağlantılarını yasaklamıştı. Bu duruma en büyük tepki ise Twitter’dan geldi.

Twitter Mısır Yönetimine Meydan Okudu

Twitter, resmi blog‘unda Mısır manifestosu yayınlayıp halkın yararına olan Tweet‘lerin mutlaka paylaşılması gerektiğini kullanıcılarına duyurdu.

Site yönetim diktatörlere meydan okuduklarını ve bu tutumlarının önümüzdeki dönemlerde de devam edeceğini açık açık belirtti.

Mısır’da yaşanan olayları anlatan Tweet’leri paylaşarak diktatör yönetimine karşı her kullanıcının tavır alabileceği manifestonun en önemli bölümlerinden biriydi.

:: Sizce Twitter’ın bu manifestosu başarılı olabilecek mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter’dan Mısır Manifestosu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’dan Mısır Manifestosu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’dan Mısır Manifestosu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "