Okunma

Twitter’dan Sonra YouTube da Yasaklandı


27 Mart 2014 Perşembe 15:42
Twitter’dan Sonra YouTube da Yasaklandı

Twitter‘ın yasaklı siteler arasında girmesinin üzerinden bir hafta geçmemişti ki dünyanın en büyük video paylaşım sitesi YouTube‘da TİB tarafından yasaklandı. Türkiye‘de GSM operatörleri ve internet servis sağlayacılara ulaşan tebliğ neticesinde sitenin yasaklanmasına yönelik çalışmalar da başladı.

Türkiye‘nin tamamında doğal yollarla YouTube‘a giriş tamamen durmuş değil, aşama aşama gerçekleştirilen engelleme işleminin tüm internet kullanıcılarını kapsamasının bugün sonunda gerçekleşmesi bekleniyor.

YouTube‘un kapatılmasına ilişkin SDN editörleri ne diyor? Cevabı için buraya tıklayabilirsiniz.

Akıbeti bilinmiyor

Twitter‘ın Türkiye‘den gelen mahkeme kararlarını dikkate almadığı için kapatıldığı açıklanmıştı. Bu yönde Twitter‘ın avukatlık şirketi ile anlaşarak konuya dair girişimlerde bulunduğu da belirlenmişti.

YouTube‘un ise bazı ses kayıtları nedeniyle kapatıldığı yönünde bilgiler geliyor. Resmi açıklamanın kısa süre içinde gelmesi beklentisi hakim. ShiftDelete.Net’ten tüm gelişmeleri takip edebilirsiniz.

:: YouTube’un kapatılması hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

20 yorum - “Twitter’dan Sonra YouTube da Yasaklandı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Helal olsun kapatilmali hepsi turk alternatiflere gecilmeli

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sonuna kadar RTE Casuslara Hayır

 3. SDN Okuru dedi ki:

  İleriye gitmekten çok geriye gidiyorlar bunlar. Yazzık çok yazık. Millet aklını başına toplasın 30 martta

 4. SDN Okuru dedi ki:

  tipik Türkiyeye özgü sorunlar bunlar, nelerle uğraşıyoruz hala :S

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Uyanın!!! Youtube’a yurt dışından giriyorsun; ilk olarak hem faydalı hemde teknolojik bilgiler içeren içerikler çıkıyor ama bizim ülkeden girince ülkenin düzenini bozacak ya da vaktimizi boşa harcayacak dandik içerikler çıkıyor. Biraz akıllı olun; youtube kapandı iye üzüleceğinize youtube kalitesinde siteler yapmaya çalışın… ..::EC::..

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Kapatandı ama neden kapandı? 13 senedir ülkeyi yönetenler bir durup düşünmesi lazım biz nerde hata yaptık diye. 1995’trn beri internet kullanıyorum. Böyle rezslet görmedim…

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Internet te yasak olmaz herkes girer boş şeyler

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Arkadaş adam ne olduğu belli olmayan bi şirket için kendi ülkesine hakaret ediyo sizi anlamak zor

 9. SDN Okuru dedi ki:

  İyi iyi çok iyi oldu. Çokta tın! :))

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Devletçi arkadaşlara söylüyorum ne zamandan beri her duyduğunuza ilk seferinde inanmaya başladınız? Millete azıcık araştırın bilmeden yazmayın diyorsunuz ancak siz kendi yazdıklarınızda adınız kadar emin misiniz? Saksı değil bunlar azıcık kullanılmalı!

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Videoyu youtube a yukleyeni ses kaydını alanı yakala ver cezani ama konu kamuoyuna yansımış ve herkes bunun hakkında konuşur burası kuzey kore değil beyler

 12. SDN Okuru dedi ki:

  Buda bizim modern savasimiz

 13. SDN Okuru dedi ki:

  Ben böyle ülkenin taa .. saçmalık resmen beyin yok bezelye var

 14. SDN Okuru dedi ki:

  bence fazla yorum yapmayalım allah muhafaza sdn de kapatırlar 😀

 15. SDN Okuru dedi ki:

  iliminatinin ve deccalin doların üzerindeki tek gözü dünyayı ele geçirdi ama ülkemizi ele geçiremeyecek yürü be başbakanım seni kim tutar,arkandayız yola devam…Dinsizlerin sonu iyi olacak….

 16. SDN Okuru dedi ki:

  adamlar sanki keyfinden mi kapattı youtube’u? hiç mi gündemi takip etmiyorsunuz. burada Türkiye’nin itibarı söz konusu ve siz kalkmış iki video izleyemedik diye ortalığı velveleye veriyorsunuz. yazık sizin vatandaşlığınıza yazık sizin millet anlayışınıza

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Türkiye Cumhuriyeti söz konusu beyler, önce bir enine boyuna öğrenin. Ondan sonra konuşun bu bir yasak değil ihtilal önlemidir.

 18. SDN Okuru dedi ki:

  yakında internet yasağı gelirse hiç şaşmayın

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Şuan resmen çıldırmış halimle yazıyorum. Yazıklar olsun

 20. SDN Okuru dedi ki:

  olan kedi videoları izleyen amcalara oluyor yazıkk

" Twitter’dan Sonra YouTube da Yasaklandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’dan Sonra YouTube da Yasaklandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’dan Sonra YouTube da Yasaklandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "