Okunma

Twitter’ı İyilik İçin Kullanın


06 Aralık 2012 Perşembe 10:47
Twitter’ı İyilik İçin Kullanın

Tweet modelinin yaratıcısı olarak tanınan, Twitter Kurumsal Sosyal İnovasyon Yöneticisi Claire Diaz Ortiz, Müşteri Çağında Pazarlama Zirvesi için İstanbul’daydı.

Her büyük markanın bir hikaye anlattığı fikrinden yola çıkılarak, Sizin Hikayeniz Ne? teması ile üzerine kurulan zirvede Ortiz, sosyal medyanın önemini farklı hikayelerden örnekler vererek anlattı.

Twitter’da sosyal inovasyonun geliştirilmesi, sosyal sorunların çözümü için çalışan kuruluşların tanıtılması, bireylerin seslerini duyurmaları, bilgi ve fikirleri hızlı bir şekilde ve hiçbir maliyeti olmadan yayabilmelerini sağlamak için çalışan Ortiz, sosyal medya kanallarını Twitter, Youtube ve Facebook/blog olarak 3’e ayırdı.

Ortiz, zirvede yaşanmış sosyal medya hikayeleri anlattı ve şuna dikkat çekti “Sosyal medyada hikayenizi anlatmak istediğiniz zaman sizin farkında olmadığınız bir sürü kitle tarafından mesajlarınız okunuyor. Bu yüzden sosyal medyada nasıl hikaye anlattacağımızı öğrenmemiz lazım” şeklinde konuştu.

:: Twitter’ı nasıl kullanıyorsunuz?

 
yazarOğuz Birkardeşler

Teknolojiyi yakından takip eden yazar, video oyunlarına büyük ilgi duyar. Oğuz, aynı zaman da sıkı bir futbol tutkunu.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Twitter’ı İyilik İçin Kullanın konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’ı İyilik İçin Kullanın ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’ı İyilik İçin Kullanın ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "