Okunma

Twitter’ın Fazlası Bünyeye Zararlı


25 Şubat 2012 Cumartesi 02:00
Twitter’ın Fazlası Bünyeye Zararlı

Sosyal ağların tanıdık isimlerinden mikro blog Twitter adeta hayatımızın bir parçası oldu. Facebook’un ardından en çok kullanılan platformlardan birisi olan site, kişilerin gün boyunca sıkça uğradığı adreslerin başında geliyor.

Ülkemizde de oldukça fazla ilgi gören servis, özellikle gündem konularının konuşulup tartışıldığı bir yer haline geldi. Yaşanan gelişmelerin kısa süre içerisinde binlerce kişiye yayılmasını sağlayan Twitter bu açıdan önemli bir role sahip.

Fakat işin diğer boyutu ise sitenin bağımlılık derecesinde kullanımı. Bu alandaki kritik sorunu göz ardı etmeyen Twitter kurucularından Biz Stone konu hakkında herkesi uyardı.

Kısa bir süre önce Kanada’nın Montreal kentindeki konferansa konuşmacı olarak katılan Stone, insanların tweet atarak zamanlarını çok fazla harcamamalarını istedi.

Bir grup kullanıcının günde ortalama 12 saat Twitter kullandığını sözlerine ekleyen yönetici, insanların Twitter’ı kullanmalarını istediğini fakat ihtiyaçları olan şeyleri görüp, öğrenmelerinin ardından siteyi terk edebileceklerini söyledi.

Dünya genelindeki 500 milyonu aşan kullanıcı ve günlük 250 milyon tweet düşünüldüğünde Biz Stone’un sözleri hiç de yabana atılacak gibi değil.

:: Twitter’da günlük olarak ne kadar zaman harcıyorsunuz?

 
yazarCihan PEHLİVAN

'Teknoloji tutkusu dinmek bilmeyen öğrenci' olarak tanınan yazarımız, sosyal medya ve internet gündemini adeta bir gölge gibi takip ediyor. Ek olarak çeşitli yazılım ve servis incelemeleriyle SDN okurlarına faydalı ipuçları veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Twitter’ın Fazlası Bünyeye Zararlı”

  1. neguvon dedi ki:

    Haftada yarım saat önemli olaylar olduğu zaman evde olursam gun boyu( deprem ve büyük afetler.)

" Twitter’ın Fazlası Bünyeye Zararlı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’ın Fazlası Bünyeye Zararlı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’ın Fazlası Bünyeye Zararlı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "