Okunma

Twitter’ın iOS Sürümüne Güncelleme Yolda


09 Temmuz 2012 Pazartesi 08:00
Twitter’ın iOS Sürümüne Güncelleme Yolda

iOS 6’nın betasına geçişle birlikte, kullanıcıların karşılaştıkları en büyük yeniliklerden biri de yenilenen App Store oldu. Yenilenmiş haliyle eskisine oranla çok daha ‘klas’ bir görünüme kavuşan App Store, uygulamaların güncelleme geçmişlerine göz atmanıza da olanak tanıyor.

Twitter uygulamasının güncelleme geçmişine göz attığınızda ise 6 Temmuz tarihli bir güncellemenin göründüğü fakat kullanıcılarla bu güncellemenin henüz buluşmadığı dikkatinizi çekecektir.

Bu güncellemenin ne zaman yayımlanacağı henüz bilinmiyor ama görünüşe göre tüm içeriği ortaya çıkmış durumda. Oldukça büyük bir güncelleme olacağını da göz ardı etmememiz gerekiyor.

Neler değişecek?

Twitter for iPhone 4.3 olarak adlandırılan yeni sürümle birlikte birkaç yeni özelliğe sahip olacağız. Bu yeni özelliklerin yanında güncellemenin interaktiflik, geliştirilmiş bildirim ve arama sistemi, performans iyileştirmeleri ve daha fazlasını içereceğini de belirtelim.

İnteraktiflik geliştirmeleri derken neden bahsediyoruz? Hemen söyleyelim, Twitter’da yer alan Tweet’lerin görüntülenmesi değişecek. Bu sayede daha hızlı ön izlemeler, videolara ve fotoğraflara daha hızlı göz atma şansı yakalayacağız.

Bir etkinliği ‘Seçilmiş Etkinlikler’ bölümüne eklerseniz, o etkinlik hakkında atılan tüm Tweet’lere tek bir pencereden göz atma fırsatına sahip olacaksınız.

Connect sekmesi altında otomatik tamamlama konusunda da geliştirmeler yapılmış. Geçtiğimiz hafta Twitter’ın kendi internet sitesinde yaptığı geliştirmelerin tamamen aynısı olduğunu belirtelim.

iOS cihazlara gelecek olan bildirimler de geliştiriliyor. Örneğin artık yalnızca seçtiğiniz kişilerin Tweet’lerini bildirim olarak alma şansına sahip olacaksınız.

Discover sekmesinin de artık yenilikleri sizlere önceden bildireceğini ve yeni bir şey olduğunda simgesinin altında bir imleç oluşacağını da unutmayalım.

Son olarak Twitter’ın yenilenen logosu da artık uygulamada kullanılmaya başlanacak. Hataların düzeltilmesi, biraz cila ve birkaç ufak tefek ayarın yapılacağını da güncelleme detaylarından öğrendik.

Twitter’ın yeni sürümünün ne zaman iOS kullanıcıları ile buluşacağı ise henüz bilinmiyor. Fakat çok beklemeyeceğimizi tahmin etmek güç değil.

:: Twitter’ın yenilikleri hakkında ne düşünüyorsunuz?
yazarHakan Sülün

Üniversite yıllarında haber yazarak teknoloji basısına adım atan Hakan, bir anda kendini donanım incelemeleri yaparken buldu. Zamanla teknolojinin bağımlısı oldu ve kendini bu yola adamaya karar verdi ancak artık Bodrum'da yaşadığından deniz kenarında güneşlenirken yazabiliyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Twitter’ın iOS Sürümüne Güncelleme Yolda”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Güncellendi 🙂

  2. checkirge dedi ki:

    ben tweetbot kullanıyorum ücretli ancak çok daha kullanışlı bir program

  3. bayadres dedi ki:

    Twitter uygulaması sorunsuz çalışıyor zaten bu güncellemeyle dahada iyi olacağı ***** facebook uygulamasınada iyi bir güncelleme gelse fena olmayacak neyi bekliyorlar anlamıyorum .

" Twitter’ın iOS Sürümüne Güncelleme Yolda konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Twitter’ın iOS Sürümüne Güncelleme Yolda ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Twitter’ın iOS Sürümüne Güncelleme Yolda ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "