Okunma

Uber cinsel saldırı davalarında anlaşmaya gidiyor


06 Kasım 2016 Pazar 07:00
Uber cinsel saldırı davalarında anlaşmaya gidiyor

2015 yılında, ABD’nin farklı şehirlerinde yaşayan iki kadın, Uber şoförlerinin kendilerini taciz ettikleri gerekçesiyle araç paylaşım servisine dava açmıştı.

Uber dava boyunca, otomobil sürücülerinin Uber çalışanı olmadığını, sadece kontratlı çalışan kişiler olduklarını dile getirerek, çalışma yasasına göre sorumlu tutulamayacağını savunmuştu.

Uber, şoförlerinden sorumludur

Ancak yüksek yargı, şoförlerin dikkatli seçilmemesinden Uber’in sorumlu tutulacağı yorumunu getirerek, Uber’e açılan davayı onadı.

Bu durumda çaresiz kalan Uber ise, davacı kadınlarla anlaşma yoluna gitmek zorunda kaldı. Uber’in açıklamasına göre, iki dava da şu anda kapanmış durumda ve davacı kadınlarla belli bir tazminat karşılığında anlaşmaya varılmış durumda.

Bu gelişme, Uber’in artık şoförlerin tüm yanlışlarından belli bir derecede sorumlu olacağını da ortaya koyuyor.

Uber, suç geçmişi olmayan, sabıkası bulunmayan şoförlerle çalışsa bile onların beklenmeyen davranışları, saldırıları, sinir krizleri bundan sonra Uber’i ağır tazminatlar ödemeye mahkum edebilir.

:: Araç paylaşım servislerinde şoförlerin saldırılarına karşı nasıl önlem alınabilir?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Uber cinsel saldırı davalarında anlaşmaya gidiyor”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  ssapiklik hastalik gibidir. istersen resime photoshop yap kadinlari gizle. o zamanda ne yapar eder bulur bir de gizli kadin resmi var der cinsellik kokuyor der oyle der boyle der

 2. SDN Okuru dedi ki:

  İnsan bacağı mı cinsel obje damacanaya tecavüz eden zihniyet detected

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Yuh be adamlar daha nasıl fotoğraf koysun eğer bu fotoğrafta kadının bacaklarına odaklanıyorsan senin zihniyetin problemli

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Haber ve fotoğraf uyumu.. Yine hanımlar cinsel obje olarak sunulmuş. Arkaplanda olsa dahi

" Uber cinsel saldırı davalarında anlaşmaya gidiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uber cinsel saldırı davalarında anlaşmaya gidiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uber cinsel saldırı davalarında anlaşmaya gidiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "