Uber’den otonom bisiklet planı!


21 Ocak 2019 Pazartesi 08:00
Uber’den otonom bisiklet planı!

Sürücüsüz araç programını bazı kazalardan dolayı durdurma kararı alan Uber otonom scooter ve bisiklet geliştirecek. Ancak bu sefer bu otonom teknolojiyi iki tekerlekli scooter veya bisiklet gibi araçlara tam anlamıyla entegre etmeyi planlıyor!

Uber otonom scooter ve bisiklet geliştirmeyi planlıyor!

Gelen sızıntılara göre, Uber otonom scooter ve bisiklet üretebilmek için “algılayıcı ve robotik teknolojiler” getirecek bir “mikromobilite robotiği” takımı tuttu.

Kesin planlar açık olmasa da, Uber bunun scooter ve bisiklet hizmeti içinde yaşadığı park problemi için geliştirmeye çalışıyor. Çünkü bu küçük araçlar aktif kullanılan şehirlerde dikkatsizce park ediliyor ve bu da şirketin itibarını zedeleyen bir ihlal haline geliyor.

Uber otonom scooter ve bisiklet üzerinde çalışıyor! - SDN-1

Şirketin yeni mikromobilite robotiği ekibinin daha yeni işe yeni başladığı göz önüne alındığında, Uber’in ne planladığının görmek biraz zaman alacak.

Fakat temel olarak park edilme sorununun çözülmesi uğruna kendi kendini park edebilen ve rahatlıkla kendi sürüşünü gerçekleştirebilen otonom scooter ve bisiklet geliştirmeyi planladığı ortada gibi görünüyor.

Uber, Lime ve Lyft gibi çok sayıda firmanın sert rekabetiyle karşı karşıya. Bu süreçte şirketlerin geliştirdikleri projeler ile geride kalmamaları gerekiyor. Uber’de bu adımla dikkatleri üzerine toplayacak gibi görünüyor.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Uber’den otonom bisiklet planı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uber’den otonom bisiklet planı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uber’den otonom bisiklet planı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi