Okunma

Uber Kullanıcılara Yalan Söyledi!


31 Temmuz 2015 Cuma 05:00
Uber Kullanıcılara Yalan Söyledi!

Dünya çapında milyonlarca kullanıcısı ile Uber, navigasyon uygulamalarından en önemlileri arasında yer alıyor. Zaman zaman yaşadığı sorunlar ve bazı ülkelerde yasaklanmasıyla da gündemde yer almayı başaran Uber‘in şimdi de çok tartışılacak bir şey yaptığı ortaya çıktı.

Uber kullanıcıları yanıltıyor!

Uber uygulamasını kullananlar haritada birçok yerde Uber otomobiliyle karşılaşıyor.  Harita üzerinde ilerledikçe bu otomobiller görülmeye devam ediyor. Bu durumun fark edilmesiyle birlikte Uber‘in aslında orada olmayan otomobilleri ordaymış gibi gösterdiği söylentileri yayılmaya başladı. Fitili bir kere ateşlenen tartışmalar sonunda ünlü şirketi açıklama yapmaya zorladı.

15-07/30/uber.jpg

Uber bu söylentiler için ne dedi?

Uber şirketi ise yaşanan gelişmelerin ardından sözcüsü ile yaptığı açıklamada otomobillerin aslında gerçekten orada bulunduğunu ancak arada bir hatalı gösterimlerin olduğu söylendi. Bir nevi yapılan hatayı kapatma amaçlı yapıldığı gözlenen açıklama elbette ki kullanıcıları tatmin etmedi.

Açıklamaya rağmen Uber kullanıcıları şirketin yanlış gösterim nedeniyle kendilerini yanıltmaya çalıştığını savunuyorlar. Henüz söylenti aşamasında olan durum tam olarak açığa kavuşturulmuş değil. İlerleyen günlerde şirketten olaya dair yeni bir açıklama gelebilir.

:: Uber uygulamasını kullanıyor musunuz?
yazarEren Topçu

İyi bir oyuncu ve sıkı bir teknoloji takipçisi. Mütercim tercümanlık öğrencisi ve oyun programlama ile ilgileniyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Uber Kullanıcılara Yalan Söyledi!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yok artık uberde bunu yapıyorsa

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sende mi brütüs?

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Uber daha yolun başında insanların güvenlerini sarsmaya başladı Başarıya giden her yol mübah mantığıyla hereket ediyorlar..

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Bize ne

" Uber Kullanıcılara Yalan Söyledi! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uber Kullanıcılara Yalan Söyledi! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uber Kullanıcılara Yalan Söyledi! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "