Okunma

Uber sürücülerini sigortalatıyor!


07 Aralık 2018 Cuma 17:32
Uber sürücülerini sigortalatıyor!

Uber, sistemde çalışan tüm taksicileri de kapsayan Türkiye’deki tüm sürücü ortakları için, uygulama üzerinden yolculuk gerçekleştirdikleri esnada geçerli olan geniş kapsamlı bir sigorta programı başlatacağını duyurdu.

AXA ile işbirliği içinde sunulan İş Ortağı Ferdi Kaza Sigortası, sürücü ortaklarını yolculukları esnasında gerçekleşebilecek kazalardan doğan yüksek maliyet ve gelir kaybı riskine karşı koruyacak.

Uber sürücülerini sigorta kapsamına alıyor

Bu sigorta programı yolculuk esnasında gerçekleşen kazalar sonucu oluşan tedavi masrafları ile ölüm veya kalıcı iş göremezliği, yatarak tedavi veya yaralanmalara bağlı gelir kayıpları için günlük ödemeyi kapsayacak.

Sürücü İş Ortağı Ferdi Kaza Sigortası 6 Aralık 2018’den itibaren, yolculuk esnasında geçerli olmak üzere Türkiye’deki tüm Taksi ve Uber XL sürücülerini kapsayacak ve sigorta primleri şirket tarafından ödenerek sürücü ortaklarına ücretsiz olarak sunulacak. Bu işbirliği, Uber’in, 3000’i taksi sürücüsü olmak üzere Türkiye’deki 10000’e yakın sürücü ortağına olan bağlılığında yeni bir adım.

Taksi sürücülerinin gelirlerini ve yolculuk verimliliğini artırmalarına ve taksilerin kolayca yolcu bulmalarını sağlayarak trafik sıkışıklığını ve hava kirliliğini de azaltmaya yardımcı olan şirket, Türkiye’de taksi sektörü için sadık bir iş ortağı olmaya yönelik çabalarını her geçen gün arttırıyor.
yazarEmin Çıtak

Tamriel'in bağrından kopup gelen Emin, sıkı bir TES ve Dark Souls hayranıdır, tam bir oyun delisidir. Çok uzun zamandır oyun oynuyor, tam çözüm çekip, inceleme yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Uber sürücülerini sigortalatıyor!”

  1. Anonim dedi ki:

    bunu taksici chomariuslara anlatın…

" Uber sürücülerini sigortalatıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uber sürücülerini sigortalatıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uber sürücülerini sigortalatıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "