Okunma

Uber, sürücüsüz otomobil çalışmalarını durdurdu!


26 Mart 2017 Pazar 06:00
Uber, sürücüsüz otomobil çalışmalarını durdurdu!

Ulaşım konusunda dünyada çığır açan şirketlerden biri olan Uber, önceki gün Arizona’da otonom sürüş test aracı olan bir Volvo SUV’nin kazasının ardından, bir süredir üzerinde çalıştığı sürücüsüz otomobil testlerini durdurma kararı aldı.

Şirket bir süredir Arizona, Pittsburg ve San Fransisco’da sürücüsüz otomobil testlerine devam ediyordu.Kazadan sonra ilk olarak Arizona’daki tüm otonom araç testlerini geçici olarak durduran Uber, şimdi de Pittsburg ve San Francisco dahil tüm sürücüsüz otomobil testlerini durdurdu.

17-03/26/uber_atc_pitt_32.jpg

Olaydan sonra açıklama yapan Uber’in basın sözcüsü, kazanın sebebi öğrenilene kadar, Arizona’daki araçların test için kullanılmayacağını ve bu sürenin ne kadar süreceğiyle ilgili kesin bir bilgi veremeyeceklerini belirtti.

Uber’in sözcüsü ayrıca, Pittsburg ve San Francisco’daki araçların yarından itibaren testlere devam edeceğini söyledi.

Kazanın suçlusu otomatik sürüş modu mu?

Uber’in şu an taksi olarak kullanılan bir sürücüsüz otomobili yok ve tüm otonom araçları test ediliyor. Test sırasında her bir otomobilin içerisinde özel durumlar için bir sürücü bulunuyor.

Ayrıca Arizona’daki Volvo SUV kazasında, yerel polis, otomatik sürüş modunun kazadan sorumlu olduğunu düşünmediğini, diğer araç yol vermediği için kazanın gerçekleştiğini belirtti.

Bakalım cinsiyet davaları, kazalar gibi birbiri ardına kötü olaylar yaşayan Uber, bu sorunların üstesinden başarıyla gelebilecek mi? 

::Sürücüsüz otomobillerin geleceği ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Uber, sürücüsüz otomobil çalışmalarını durdurdu!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Tramvay var idi zaten. :))

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Suçlu tabi ki de karşıdaki insandır. Zaten egonuz başlı başına yetmiyormuş gibi otomatik sürüş moduna atmayın suçu. Robot o bildiğin ona denileni yapar.

" Uber, sürücüsüz otomobil çalışmalarını durdurdu! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uber, sürücüsüz otomobil çalışmalarını durdurdu! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uber, sürücüsüz otomobil çalışmalarını durdurdu! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "