Okunma

Uber, Yeni İmaja Büründü


03 Şubat 2016 Çarşamba 08:30
Uber, Yeni İmaja Büründü

Uber, yeni bir imaja büründü. 65’ten fazla ülkede hizmet veren ulaşım uygulaması Uber, logosunu değiştirdi ve hizmet verdiği bazı bölgeler için yeni tasarımlar oluşturdu.

İlk bakışta 90’lı yılları andıran bir imaja sahip olan Uber şirketinin CEO ve Kurucu Ortağı Travis Kalanick, bu yeni tasarımın daha fark edilebilir olduğunu ve eski tasarımdan daha uzun süre birlikte olacaklarına inandığını söyledi. 

Yeni logoda Uber, kıvrımlı kenarları kesmiş ve daha minimal bir yapıda karşımıza çıkmış. “Herkesin özel şoförü” olarak yola çıkmış olan Uber, bugünlerde her yerde ve herkes için ulaşım ve ulaştırma hizmeti veriyor.

Yeni logo ve tasarımlarının, hizmet ettikleri bölgeleri kutlama amaçlı olduğunu düşünen UberRider ve Partner uygulamaları için de yeni logolar oluşturmuş. 

Uber’in hizmet ettiği ülkeler için hazırladığı bazı tasarımlar ise şöyle:

ÇİN

HİNDİSTAN

İRLANDA

MEKSİKA

Uber, bu tasarımları bölgelerin kendisini yansıtan renklerinden esinlenerek yaptıklarını ve bu tür tasarımları hizmet ettikleri tüm bölgeler için yapacaklarını belirtti. Bu da demek oluyor ki çok farklı renkler, çok farklı düzende tasarımlar ve büyük uğraş gerektirecek.

Kaynak: Uber

:: Uber’in yeni görünümünü nasıl buldunuz?
yazarMehmet Arslan

Bilgisayar oyunlarına ayrı bir merakı olan Melik, teknoloji hakkında yazılar yazmayı çok seviyor. Melik’in yeni durağı ise ShiftDelete.net.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Uber, Yeni İmaja Büründü konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uber, Yeni İmaja Büründü ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uber, Yeni İmaja Büründü ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "