Okunma

UBER’den Dev Yükseliş!


08 Haziran 2014 Pazar 20:57
UBER’den Dev Yükseliş!

3.5 yıl önce uygulama marketlerinde yerini alan araç kiralama ve taksi çağırma uygulaması UBER, kırılması gerçekten çok güç bir rekora imza attı. Bir çok teknoloji devi gibi San Francisco merkezli bir uygulama olan UBER, tam 17 milyon USD değere ulaştı.

Bir grup yatırımcıdan kendine tam 1.2 milyar USD fon ve destek sağlamayı başaran UBER şu anda 37 ülkede ve 128 şehirde hizmet veriyor. Bu hizmet karşılığında sürücülerden 200 milyon USD’dan fazla yıllık gelir sağlamayı başaran şirket, işe ilk olarak lüks araçlarla başlamış, daha sonrasında ise orta sınıfa yönelik hizmetler de sunmuştu.

Türkiye’de yok

UBER uygulaması her ne kadar büyük olsa da, henüz ülkemizde hizmet vermiyor. Taksi çağırma veya araç kiralama uygulamaları Türkiye’de yeni yeni gelişirken, kısa süre önce BiTaksi uygulaması ile iyice büyümeye başlamıştı. Türkiye pazarı bu hızla büyümeye devam ederse, UBER‘in ülkemizde de hizmet sunması oldukça muhtemel.
yazarAtakan Sayın

Mobil teknoloji tutkunu olan Atakan, yıllardır Android kullanıyor. PC mi Mac mi sorusuna ise kesinlikle Mac cevabını veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" UBER’den Dev Yükseliş! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere UBER’den Dev Yükseliş! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda UBER’den Dev Yükseliş! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "