Okunma

Uber’e bu kez çocuk tecavüzü suçlaması


11 Kasım 2016 Cuma 04:30
Uber’e bu kez çocuk tecavüzü suçlaması

Uber daha geçen hafta, iki kadın yolcunun şoförlerin cinsel saldırısına uğradığı iddiasıyla açtığı davalarda suçlu bulunmak üzereyken kadınlara anlaşma teklif ederek davayı kapatmıştı. 

Şimdi ise 17 yaşındaki bir kızın, aracın içinde baygınken tecavüze uğraması suçlaması, Uber’in başını yeniden ağrıtacak.

Geçtiğimiz cumartesi akşamı yaşanan olaydan sonra tutuklanarak ceza evine konan ve 100 bin dolar kefalet istenen Alaaeldin Mahran isimli Müslüman sürücü ABD’de hem İslam karşıtlığı tartışmalarını hem de Uber karşıtlığı tartışmalarını alevlendirmiş durumda.

Uber yolcularının güvenlikleri yeniden gündemde

Uber sürücüsü 28 yıl ağır hapis cezası ile yargılanacakken, mağdur olan kızın ailesinin ayrıca Uber’e çok ağır bir tazminat davası açması bekleniyor.

Kızın yaşının küçük olması nedeniyle dava normal bir tecavüz olarak değil, küçük çocuğa tecavüz/pedofili davası olarak görülecek.

Olayın çarpıcı noktası ise arkadaşları ile eğlenmekte olan ve gece 2’de hala eve dönmemiş olan kızlarını eve geri getirmesi için Uber sürücüsünü kızın ailesinin çağırmış olması. 

Kızı arkadaşlarının evinden alıp, kendi evine götürürken yolda alkolden bayılmasını fırsat bilip evin yakınında park ederek aracın içinde tecavüz ettiği iddia edilen sürücü, kızın babasının aracı uzaktan fark edip aracın yanına gitmesiyle kaçmak zorunda kaldı. 

Kaçarak kurtulmaya çalışsa da polisin Uber kayıtlarından aldığı kimlik bilgileri ile yakalanan sürücü şimdi hapsedilmiş olsa da, ülkede kadınların Uber araçlarına tek başına binmek konusundaki endişeleri artmış bulunuyor. 

Hadise çok büyüyecek ve Uber’in tüm ülkelerdeki servislerinde yankı bulacak gibi görünüyor.

:: Siz böyle bir olaydan sonra Uber araçlarına binmekten çekinir miydiniz?
yazarTolga Deniz

Teknolojiyle iç içe yaşayan, dünyayı birlerin ve sıfırların arkasından gören ama yaşamdan da kopmayan, boş zamanlarında Los Angeles'ın altını üstüne getiren, bir gün yeniden Türkiye'ye dönme hayalini hep taze tutan kendi halinde bir insan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Uber’e bu kez çocuk tecavüzü suçlaması”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Olay müslüman olmak yada olmamak değilki. Bunu müslüman olmayan biriside yapabilirdi. Ubere dava açılmasıda saçma. Programın amacı belli yolcuların yanına birde özel güvenlik mi versin? Yolcunun bu konuda dikkatli olması lazım.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Müslümanım demekle müslüman olunmuyor maalesef. Her şeyden önce insan olmak gerekiyor insan.

" Uber’e bu kez çocuk tecavüzü suçlaması konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uber’e bu kez çocuk tecavüzü suçlaması ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uber’e bu kez çocuk tecavüzü suçlaması ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "