Uber’in Türkiye’deki ikinci durağı Ankara oldu


10 Mart 2021 Çarşamba 14:02
ABONE OL
Uber’in Türkiye’deki ikinci durağı Ankara oldu

Taksilerin bir numaralı alternatifi Uber, İstanbul’dan sonra şimdi de Ankara için hizmet vermeye başladı. ABD merkezli şirket bu sevindirici haberi şık bir kampanya ile sosyal medya hesaplarından duyurdu.

İlk defa 2014 yılında Türkiye’de 10 şoförle hizmet vermeye başlayan Uber kısa zaman ülkemizde de büyük popülarite elde etti. 2019’da 4 bin araçla İstanbul sokaklarını gezen ulaşım şebekesi, 2019’da İstanbul 10. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından haksız rekabet oluşturduğu gerekçesiyle kapatıldı. Geçtiğimiz yılın son günlerinde ise karar istinaf mahkemesinden döndü ve Uber’in erişim engelini kaldırdı. Şimdi çok sevilen ulaştırma hizmeti başkente de adım attı.

Uber Ankara cazip bir hediyeyle geldi

Ankara halkının hizmetine başlayan Uber Türkiye oldukça ilgi çekici bir kampanyayla geldi. Mart ve Nisan ayı boyunca geçerli olacak fırsatlara göre “MERHABAANKARA” kodunu kullanan tüm kullanıcılara yolculuklarının 40 liralık kısmı hediye edilecek. Ancak ne yazık ki bu fırsattan İstanbul’daki kullanıcılar faydalanamayacaklar.

 

Uber’in normal taksilere göre en büyük avantajı konfor kalitesi olarak değerlendiriliyor. Lüks araçlar ile yolculuğa çıkacağınız Uber hizmetinde aynı zamanda gideceğiniz konuma varmadan önce kaç para ödeyeceğinizi uygulamadan öğrenmeniz mümkün. Anlık olarak kaydeden güvenlik kamerası ve aracın bilgisayar aracılığıyla takip ediliyor olması da Uber’i güvenli kılan unsurlardan bazılarıdır.

Uber’in yolculuk fiyatları ne kadar?

Mobil uygulama aracılığıyla kişisel taksi çağırabileceğiniz Uber’de üç farklı araç tipi bulunuyor: Uber Taxi, UberXL ve Uber Black. UberXL’da açılış ücreti 8 TL olarak çalışmaktadır. Dakika başına 0,35 kuruş alan araç, kilometre başınaysa 2,5 TL’den hesaplanmaktadır. En düşük tutar 15 TL‘dir. Ayrıca çağrı iptali durumunda da yine 15 TL’lik bir ceza müşterilere yansımaktadır.
yazarEfrahim Aslan

1998 yılında İzmir'de doğdu. Çeşitli dergilerde karikatür ve yazıları yayımlandı. Teknoloji sitelerinde ise freelancer olarak editörlük yaptı. Şimdi teknoloji editörlüğüne SDN'de devam ediyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

müşterisine dövecek gibi davranan ,müşterinin bulunduğu şehirde yabancı olduğunu farkedip dolandıranlar düşünsün, benim bulunduğum bölgeye bakan 2 taksici abi var gayet memnunum onlar varken uber düşünmem

gerçek gündem
gerçek gündem
1 ay önce

Taksiplakaları böyle giderse pul olacak. Ukrayna da bile taksiler bizden modern ve düzgün Bizim taksiciler çağın gerisinde kaldı ayrıca 100 de 99 u çakal. Hakkettiler .

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

Taksiciler haketti 100 taksiciden 90 ı çakal 10 tanesi de üzere geçsin aga

" Uber’in Türkiye’deki ikinci durağı Ankara oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Uber’in Türkiye’deki ikinci durağı Ankara oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Uber’in Türkiye’deki ikinci durağı Ankara oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi! Samsung Galaxy S21 Ultra uzun kullanım testi!
  2. 2 Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi Nalet Bebe ile Skytech TV incelemesi
  3. 3 Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor Samsung Galaxy A72 kutusundan çıkıyor
  4. 4 Anker Nebula deneyim merkezini gezdik Anker Nebula deneyim merkezini gezdik
  5. 5 Asus ROG Phone 5 inceleme Asus ROG Phone 5 inceleme
  6. 6 Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı? Asus ROG Phone 5 vs Black Shark 3: Hangisini almalı?
  7. 7 Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi! Samsung M5 ve M7 Akıllı Monitör incelemesi!
  8. 8 Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme Toplantıların vazgeçilmezi: Poly Studio USB inceleme
  9. 9 Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik! Hepsiburada'dan 1.600.000 TL'lik araba almayı denedik!
  10. 10 Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik! Maskelerden kurt çıkıyor mu? Denedik!