Okunma

Ubisoft Oyun Satışlarında Aslan Payı Kimin?


14 Şubat 2014 Cuma 07:05
Ubisoft Oyun Satışlarında Aslan Payı Kimin?

Ubisoft geçtiğimiz yıla ilişkin mali raporlarını takipçileriyle paylaştı. Ubisoft paylaştığı raporlarda geçtiğimiz mali yıl içerisinde en çok satış yapılan konsollara ilişkin bir grafikte paylaştı.

Ubisoft‘un paylaştığı bilgilere göre firmanın en çok oyun sattığı platform PlayStation 3‘müş. Ubisoft oyunlarının %28‘i PlayStation 3 platformunda gerçekleşirken, %27‘si ise Xbox 360‘ta gerçekleşmiş.

Yılın son zamanlarında piyasaya sürülmüş olmasına karşın, yeni nesil konsollarda Ubisoft’un satış diliminden iddialı paylar almayı başarmışlar. Zira PlayStation 4‘te satılan oyun miktarı %12 iken, Xbox One‘da satılan oyun miktarı ise %9 olarak belirtilmiş.

Wii U satışları düşük

Ubisoft açısından asıl hayal kırıklığı yaratan platform ise Wii U olmuş gibi görünüyor. Diğer üçüncü parti oyun yapımcılarının aksine Wii U‘ya olan desteğini her daim belli eden Ubisoft‘ta Wii U için satılan oyunlar %2‘lik bir orana sahip. Ubisoft‘un satış pastasında PC’nin payı ise %10‘da kalmış.

:: Sizce Ubisoft, Wii U’ya olan desteğini çekmeli mi?
yazarOsman Tufan

Oyunculuk serüveni 1996 yılında 16 bitlik oyunlarla başlayan Osman, tam bir oyun tutkunu. Oyun dünyasını ve teknolojiyi yakından takip etmekte olan Osman, Xbox 360'a sahip fakat gözü PlayStation 4'te.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Ubisoft Oyun Satışlarında Aslan Payı Kimin?”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    wii hala neden var ki

" Ubisoft Oyun Satışlarında Aslan Payı Kimin? konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ubisoft Oyun Satışlarında Aslan Payı Kimin? ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ubisoft Oyun Satışlarında Aslan Payı Kimin? ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "