Ubuntu 9.04 Alpha 5 Yayınlandı


28 Şubat 2009 Cumartesi 12:05
Ubuntu 9.04 Alpha 5 Yayınlandı

Son uyumlu sürümünün 23 Nisan 2009‘da çıkması beklenen Ubuntu 9.04 Jaunty Jackalope için Alpha 5 sürümü yayınlandı. Genel olarak yazılımların ve uygulamaların güncellendiği Alpha 5’te, X.Org server 1.6 sürümü, font boyutu optimizasyonu, uyarılar ve uyarı tercihleri için yeni stil, Linux Kernel 2.6.28 ve Ext4 dosya sistemi desteği göze çarpıyor.

Bilgisayarınızla uyumlu olan Ubuntu 9.04 Alpha 5 sürümünü ISO dosyası haline indirmek için bu sayfadan seçiminizi yapabilirsiniz.

:: Ubuntu’nun ön testlerine katılıyor musunuz?

Bilgi İçin : Ubuntu
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ubuntu 9.04 Alpha 5 Yayınlandı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ubuntu 9.04 Alpha 5 Yayınlandı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ubuntu 9.04 Alpha 5 Yayınlandı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "