Okunma

Ubuntu, Dell İle Çin’de


02 Mart 2008 Pazar 22:00
Ubuntu, Dell İle Çin’de
Ubuntu Linux, dünya çapında yakaladığı başarıyı Çin pazarında da güçlü bir ortakla sürdürmek istiyor. Bunun yanında Dell de Çin’de sattığı bilgisayarlarını Microsoft vergisini ödemeden piyasaya sunmak istiyor. Bu iki durumun bileşkesi olarak, Dell, Inspiron 530n masaüstü bilgisayar modellerini Çin’de Ubuntu Linux 7.10 kurulu şekilde ve Ubuntu Linux‘un üretici firması olan Cannonical‘ın  teknik desteğiyle satacak. Burada Dell’in diğer bilgisayar markalarıyla olan rekabeti yanında bir de Ubuntu’nun Çin’in ulusal GNU/Linux dağıtımı olan Red Flag ile rekabeti de söz konusu.

Bilgi için: Direct2Dell Günlüğü
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Ubuntu, Dell İle Çin’de konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ubuntu, Dell İle Çin’de ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ubuntu, Dell İle Çin’de ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "