Okunma

Ubuntu Phone’a Erteleme


23 Aralık 2014 Salı 05:00
Ubuntu Phone’a Erteleme

Görünen o ki mobil pazara yeni bir işletim sistemi sokmak konusunda çekinceleri olan tek şirket Güney Koreli Samsung değil. Üretici bildiğiniz gibi Tizen üzerindeki çalışmalarına devam ediyor ve Tizenli cihazları için tekrardan ileri bir tarihi işaret ediyor. Benzeri bir erteleme ise Ubuntu Phone için geldi.

Açık kaynak kodlu Linux tabanlı Ubuntu’nun çalıştıracağı cihaz gelen bilgilere göre biraz daha gecikebilir. Ubuntu’nun reklam yüzü Canonical’in paylaştığı detaylara göre Ubuntu Phone 2015’in ilk döneminden önce duyurulmayacak! Kısacası Tizen örneğinde olduğu gibi bir başka erteleme ile daha karşı karşıyayız.

Ubuntu Phone ilgi görecek mi?

Samsung’un aksine yeterli kaynağa ve tecrübeye sahip olmayan Canonical, Şubat ayında Çinli Meizu ve İspanyol bq ile anlaşmış, yola koyulduklarını duyurmuştu. İki isimden de telefon için aralıklı da olsa ufak detaylar gelmiş ancak beklenen büyük tanıtım bir türlü gerçekleşememişti. Hatta ortada herhangi bir prototip bile mevcut değil.

Dedikodulara göre Canonical’in donanım bazlı partnerleri cihaza olan ilgilerini kaybetmeye başlamış, bu da süreçte aksamalara sebep olmuş. Verilere göre iki firma da geniş bir kullanıcı kitlesine sahip Linux’a rağmen, Ubuntu Phone’un ilgi görüp görmeyeceğinden endişeleniyor.

Bakalım Ubuntu Phone gerçekten de 2015’in başlarında yüzünü gösterecek mi?

:: Ubuntu Phone sizce gerçekten de ilgi görebilir mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Ubuntu Phone’a Erteleme”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Açık kaynak kodlu sistemi kullanan insanlar için ilk tercih ***** daha windows phone bu kadar yayginlasmamisken, insanların buna alışmasi zaman alacaktır.

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Monitöre bağlayıp desktop olarak kullanma özelliğini kaldırdıklarından beri bende ilgimi kaybettim.

" Ubuntu Phone’a Erteleme konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Ubuntu Phone’a Erteleme ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Ubuntu Phone’a Erteleme ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "